Hava Kargo Gönderimi

Hava kargo taşımacılığı profesyonelce yapılmadığında büyük sorunlarla karşı karşıya kalınması muhtemel olan bir hizmettir. Kargo hizmeti kurumsal yapıya sahip firmalardan alındığında gerek yurtiçi gerekse yurtdışına yapılan gönderiler zamanında belirtilen adrese teslim edilebilmektedir. Kargo şirketi yasalarla belirlenmiş tüm gönderilerin nakliyesini gerçekleştirmektedir. Hava kargo gönderimi de bu kapsamda değerlendirilmektedir.

Hava Kargo Gönderimi

Hava Kargo Gönderimi | Yurtdışı Uçak Kargo

Hava kargo taşımacılığı profesyonelce yapılmadığında büyük sorunlarla karşı karşıya kalınması muhtemel olan bir hizmettir. Kargo hizmeti kurumsal yapıya sahip firmalardan alındığında gerek yurtiçi gerekse yurtdışına yapılan gönderiler zamanında belirtilen adrese teslim edilebilmektedir. Kargo şirketi yasalarla belirlenmiş tüm gönderilerin nakliyesini gerçekleştirmektedir. Uçak kargo gönderimi de bu kapsamda değerlendirilmektedir.

Firmamız, profesyonel personeli ile ülke içi ve dışındaki tüm noktalara güvenli bir şekilde kargo teslimatı yapmaktadır. Firmamız, uluslararası hızlı kurye taşımacılığı hizmetini gerçekleştirmekte, farklı ülkelerdeki güvenilir taşımacılık şirketleri ile yaptığı anlaşmalar sayesinde de tüm dünyaya teslimatlar gerçekleştirmektedir. Firmamız, uluslararası taşımacılık sistemi içinde havayolu, karayolu, demiryolu ve denizyolu ile kargo teslimatları yapmaktadır. Tüm kurumsal kargo şirketleri gibi firmamız da hızlı kurye taşımacılığını hava yolu ile gerçekleştirmektedir. Ayrıca firmamız, acil gönderilerini de güvenli bir şekilde adreslerine teslim etmektedir. Hızlı kargolar eğer çok adetli olmazsa hediyelik eşya statüsündedir ve bu nedenle gümrük vergisine tabi olmamaktadır. Ancak adet olarak fazla olduğunda gümrük vergisinin ödenmesi gereklidir. Firmamız, hem kişilerin hem de kurumsal firmaların tüm gönderilerini belirtilen adreslere teslim etmektedir. Globalleşen dünyada işletmelerinin kendi sektöründe söz sahibi olabilmeleri ve ürünlerini tanıtabilmeleri için mutlaka güvenli teslimat yapan kargo şirketleri ile irtibata geçmelidir. Firmamız, bu anlamda şirketlere çok büyük destek sunmakta, her tür katalog, teklif mektubu ve benzeri dokümanla numune, hediye ve express gönderilerini dünyadaki ülkelere ulaştırma hizmetini kaliteli ve güvenli bir şekilde yerine getirmektedir.

Yüzde 100 Müşteri Memnuniyeti

Yurtdışı kargo gönderimi yapılırken yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkesine göre hizmet veren firmamız, uluslar arası hızlı kargo teslimatlarında kusursuz hizmet sunmaktadır. Uluslar arası ölçekle kargo teslimatı hizmetini sunarken tüm ülkelerin gümrük mevzuatını da çok iyi bilmek gereklidir. Akse takdirde teslimat sırasında çok büyük yaşanması mümkündür. Her ülkenin gümrük mevzuatı farklıdır ve bazı ülkelerin kota uygulamaları, farklı ürünler için kargo taşımacılığını kabul etmeyebilmekte ve ihracat sistemi uygulamaktadır. Hava yolu kargo şirketimizle yaptığınız tüm gönderiler, yurtdışı ucuz kargo servisi ile çok uygun bir hizmet anlayışı politikası ile göndericiden alıcıya ulaştırılır.

Firmamızda ki uzman personel, tüm ülkelerin gümrük mevzuatlarını çok iyi bilmekte ve işlemleri ona göre gerçekleştirmektedir. Özellikle hızlı kargo hizmeti ile gümrük beyannamesi düzenlenmeden yapılan taşıma sistemi olarak tanımlanmaktadır. Bu yöntemle ticari ürünler, numune miktarını aşan ürünler, ziynet eşyaları, pırlantalar, antika eserlerin taşınması mümkün değildir. Ancak normal kargo hizmetinde durum farklıdır. Bu tür kargo hizmetinde büyük makine parçaları da dahil olmak üzere aralarında kargo ürünlerin de bulunduğu çok sayıda ürünün taşınması mümkündür. Bu arada numune gönderilerinde özellikle ABD ve Kanada’da farklı bir mevzuat uygulanmaktadır. Eğer numune tekstil ürünü ise çeşitli yerlerinden kullanılamaz bir hale gelinceye kadar kesilmesi gereklidir. Yurt dışı gönderileri için de satılması mümkün olmayacak şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Bu arada firmamız, tüm gönderilerin ilgili ülkelerin mevzuatlarına uygun olmasına dikkat etmektedir. Bu nedenle teslimat öncesinde kargonun içinde nasıl bir ürünün olduğu ile ilgili detaylı bir bilgilendirme yapılması önemlidir. Ayrıca kargonun ebatları ve ağırlığının bildirilmesi de yaklaşık bir fiyat çıkarılması için önemlidir. Gerçek fiyatlandırma ise kargo merkezimize geldikten sonra yapılmaktadır. Ayrıca kargoların teslim süresinin de ülkeden ülkeye farklılık gösterdiği de bilinmelidir. Yakındaki bir ülke iye okyanus ötesindeki bir ülkenin arasında teslimat süresinde farklılık olması son derece normaldir. Ülkemizin sınır komşuları olan ülkelere yapılan teslimat bir günde gerçekleştirilmektedir. Ancak bu sürenin yine ülkelerde herhangi bir sorun olmadığında geçerli olduğu bilinmelidir. Eğer ülkede olağanüstü şartlar yaşanmaktaysa teslimat süresinin bir gün olamayacağı çok açıktır.

Kargo Ücretini Gönderici Öder

Yurt dışına hızlı kargo gönderimi yapılırken taşımacılık kuralları geçerlidir. Bu kurallar çerçevesinde yapılan teslimatların boyut ya da hacmi hangisi büyükse ona göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Hava yolu ile yapılan tüm kargo hizmetlerinde ağırlık, en, boy ve yüksekliğin çarpımından elde edilen sonucun 5 bine bölünmeli ile hesaplanmaktadır.

Firmamız, kargo taşımacılık hizmetinde ödemenin gönderici tarafından yapılma yöntemini benimsemektedir. Çünkü bazı ülkeler ücretin alıcı tarafından ödenmesini kabul etmemekte, bazı ülkelerdeki fiyatlar da Türkiye’deki fiyatlardan yüksek olmaktadır. Bu nedenle ücretin gönderici tarafından ödenmesi en doğru yöntem olarak ortaya çıkmaktadır. Bu arada ne tür bir gönderi olursa olsun eğer sigorta istenirse ekstra bir ücret ödenmesi gereklidir. Ancak dokümanlarda herhangi bir sigorta uygulaması yoktur. Kargo gönderilerinin teslimi imza karşılığı yapılmaktadır. Kesinlikle gönderiler posta kutusuna bırakılmamakta, kapı altından atılmamaktadır. Bu durum, posta kutusuna bırakılmayı gerektirecek davetiye ve benzeri gönderiler için söz konusu olmamaktadır. Çünkü bu tür gönderiler global mail sistemine dahildir. Özel bir fiyatlandırma karşılığı bu gönderilerin teslimatı da yapılmaktadır. Ayrıca bu gönderilerin toplu gönderi sınıfındadır. Bu arada teslimat yapılırken adreste bulunulmaması durumunda kargo en yakın şubeye bırakılmaktadır. Firmamızın yurt dışında anlaşma yaptığı acenteler, gönderiyi en yakın şubeye bıraktığında alıcıyı bir notla bilgilendirmektedir. Yurt içi ve yurt dışında de olsa alıcı evinde olmadığında not ile bilgilendirme yapılması önemlidir. Bunun yanı sıra kargo teslimatları telefon ihbarlı da yapılmaktadır. Bu durumda firmamızın personeli, gönderi en yakın yerdeki şubeye geldiğinde alıcıya telefonla bilgi vermektedir. Bu sayede alıcının evde olmaması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Kargo teslimatındaki önemli ayrıntılardan biri de takip numarası verilmesidir. Bu sayede kargo hangi istasyon da ise göndericinin ve alıcının bunu öğrenmesi mümkün olmaktadır. Firmamız tarafından en uygun yurtdışı kargo ücretleri verilmektedir.

yurtdışı acil kargo

Kargo Takip Numarasının Önemi

Yurtdışına acil kargo gönderme işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan birisi gönderinin kaç gün içinde alıcıya ulaşacağının öğrenilmesidir. Alıcı da bu süre içinde kargo şirketi ile irtibat halinde olmalı ve kargonun ulaşacağı zamanı takip etmelidir. Bu sorun, internet ortamında kargo takip numarası verilmesi ile son bulmaktadır. Alıcı ve göndericinin kolaylıkla ulayabileceği takip numarası ile gönderinin hangi istasyonda olduğu kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Ancak bunun için de yine güvenilir yurtdışı kargo şirketleri ile irtibata geçilmiş olmalıdır.

Profesyonel uçak kargo şirketlerinin verdiği takip numarası gerçeği yansıtmakta, gönderinin hangi istasyonda olduğunu tam olarak göstermektedir. Böylece alıcı kargonun kendisine ne zaman ulaşacağını bilmekte ve çok daha rahat hareket edebilmektedir. Aksi taktirde evde ise bütün gün evinde beklemek zorunda kalmaktadır. Kargo takip numarası, alıcının eve hapsolmasını ortadan kaldırmaktadır. uluslar arası kargo gönderileri de bu şekilde olmalıdır. Gerek e-ticaret sitesi üzerinden gerekse şahıs tarafından gönderilen tüm kargoların bu şekilde tesliminin yapılması gereklidir. Asi taktirde özellikle e-ticaret sitesinin satış yapması imkansız bir hale gelecektir. Zamanında teslim edilmeyen bir ürünü gönderen e-ticaret sitesinden kimsenin alışveriş yapmak istemeyeceği açıktır. İşte bu nedenle kurumsal kargo şirketlerinin önemi ortaya çıkmaktadır. Kurumsal kargo şirketleri, bir yandan firmaların çözüm ortakları olurken, diğer yandan da gelişmeleri için destek veren kuruluşlar olarak öne çıkmaktadır. Gönderilen ürünlerin zamanında ve sağlam bir şekilde teslim edilmesi, öncelikle o firmanın prestiji için önemlidir. Kargo şirketleri, hizmetlerini bunu göz ardı etmeden gerçekleştirmelidir. Firmamız, çözüm ortağı olduğunun bilincinde olarak hizmet sunmakta, tüm yurtdışı kargo gönderilerini zamanında ve sağlıklı olarak alıcıya teslim etmektedir. Profesyonel ekibi ile kusursuz bir hizmet veren firmamız, her türlü gönderinin güvenli bir şekilde teslimini gerçekleştirmektedir.

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.

Bireysel ve Kurumsal hava kargo taşıma hizmetleri veren Yurtdışı Kargo şirketi ile Türkiye'den yurt dışında belirtmiş olduğunuz ülke ve şehre Ekonomik yada Express servis seçenekleri vasıtasıyla sorunsuz bir şekilde ilgili destinasyon adresine itina ile teslim edilmektedir. Uzak Doğu, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Güney Afrika, Asya, Avrupa kıtaları üzerinde yer alan tüm ülkelere kargo gönderimi yapabilirsiniz. İhracat taşımacılığı ve numune gönderimi servislerini tek bir noktadan profesyonel bir kapsamda deneyimli ekibimiz ile yapmaktayız. Her ülkenin kendine göre gümrük müşavirliği olmaktadır, bundan dolayı her ülkenin ayrı vergilendirme şekli doğar. İhracat taşıma talepleri tamamen resmi ve belgeli olarak yapılmaktadır. Numune gönderimi her zaman daha pahalı servisler olmuştur, ihracat taşıması daha uygun bir kargo taşıma hizmetidir. Bu konuda günün her saati hiç çekinmeden firmamız uzman yetkililerini arayarak en kapsamlı bilgileri alabilmeniz mümkündür. Tüm yurt dışına gönderilen paket ve evraklar İstanbul merkez çıkışlı olmaktadır. Yurt içinde hangi şehirde olursanız olun, ilk önce gönderiyi İstanbul merkez ofisimize göndermeniz gerekmektedir. Merkez ofise ulaşan gönderiler an itibariyle işlem görerek, çıkış belgeleri hazırlandıktan sonra, ilk kalkış yapacak olan kargo uçağına sevk edilir ve direk olarak ilgili hava alanına gönderilir. Tüm kargo işlerinizde en uygun fiyatlarla, en hızlı taşıma süreleri yakalamak ve bunu daimi olarak alabilmek için havacılık şirketimiz ile çalışabilirsiniz. Bir kez bile hizmetlerimizi denemeniz halinde, diğer firmalardan farkımızı gözlerinizde tespit edeceksiniz. Siz hiç yerinizden kalkmayın, sadece Yurtdışı Kargo ile iletişim kurun, tüm gönderi talepleri işlerinizle biz ilgilenelim. Her müşteri yurt dışına kargo gönderimi yaparken aradığı en önemli bir kaç özellik şunlardır; taşıma maliyeti uygun olmalı, en hızlı teslimat süreleri verilmeli ve sorunsuz bir şekilde belirtilen adrese teslim edilmeli, bu maddeler her bireyin veya şirketin taşımacılık yapan firmada bulmak istediği en doğal haklarıdır. Lakin piyasada yüzlerce yurt dışına kargo taşımacılığı yapan ufak, orta ve büyük ölçekli firmalar bulunmaktadır. Bazıları çok köklü, bazıları kaliteli, bazıları ile çalışmak bile istemeyeceğiniz şekildedir. Biz firma olarak tüm beklentilerinizi tek bir noktadan rahatlıkla yapabilmeniz adına 15 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilere hizmetler sunmaktan mutluluk duymaktayız. Şirketimizin Daimi Müşterisi Olun ve Avantajlardan Yararlanın! Yıllar içerisinde bizimle sürekli olarak çalışan firma ve markalar, potansiyelimizin farkında olup, bir sonra ki hava taşıma hizmetlerinde hep bizi seçmişlerdir. Sizlerde seçkin müşteriler arasında yer almak ve her zaman en ucuz taşıma ücretleri ve çok hızlı ulaştırma süreleri ile yanınızda olma garantisi veriyoruz. Hiç bir gönderiyi ufak, büyük, az ve çok kilolu, ağır, hafif, küçük ayırmaksızın aynı değer ve ilgiyi göstererek, Türkiye'den dilediğiniz ülkeye göndermeniz mümkündür. Hava yolu taşıma sektöründe şöyle bir bilindik durum söz konusudur; az kilolu gönderilerin maliyetleri çok, çok kilolu kargo ücretleri daha uygun olmaktadır. Buna şöyle bir izahta yapabiliriz, taşımacılıkta kilo arttıkça yakalayacağınız maliyetler daha uygun olmaktadır. Her hangi bir gönderi süreci hakkında geniş kapsamlı bilgi vermek gerekirse; firmamızı arayan müşterilere öncelikle yollayacağı paketin en, boy, yükseklik ölçüleri sorulmaktadır. Telefon yolu ile iletişim kurduğunuz uzman operatörümüz online yardımı ile sizlere destek vermektedir. Bu bilgiler alındıktan sonra; en x boy x yükseklik / 5000 rakamına bölünmesiyle gönderinin net hacim ağırlığı ortaya çıkmaktadır. Daha sonra terazi üzerinde net ağırlığı hesaplanır ve ardından hangi ağırlık daha fazla geliyorsa onun üzerinden işlem görmektedir. Hava yolu taşımalarında her zaman gönderi hesaplama bilgileri bu şekilde operasyon yapılmaktadır. Net ağırlık ortaya çıktıktan sonra o kilo üzerinden gideceği ülke ve şehre göre ücret hesaplaması yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken gönderilecek ürünün teslimat süresi ortaya çıkmaktadır. Daha sonra belgeleri hazırlanan gönderi ilk kalkış yapacak olan firmamız bünyesi dahilinde hizmet sunan kargo uçağına sevk edilmektedir. Yurt dışı kargo hizmetinde karşı ödemeli gönderi asla yollanmaz. Çünkü tüm işlemler ve ödemeler çıkış yapacağı ülkede yapılacağı için, tüm ücretlendirme burada ödenmek zorundadır. Yoksa kargo ürün kabul edilmez. Lütfen bu konuda karşı ödemeli gönderi yapabilmek adına talepkar olmayınız. Ayrıca hava alanından hava limanına, adresten adrese, adresten hava alanına, hava alanından adrese gönderi seçenekleri ile uygulanmaktadır. Karşı ülkeye gönderilen ürünler her hangi bir ticari durum görülmesi taktirde, ilgili ülkenin gümrük müşaviri tarafından verilecek olan karar durumu ile akıbeti belli olmaktadır. Ya alıcıya ufak bir vergi çıkar, yada alınmaması gibi durumlarda imha edilmektedir. Yurt dışından Türkiye içine getirilmesi istenen kargolar, yurt içinden yurt dışına gönderi kadar uygun maliyetlerle yapılmamaktadır. Bu arada kargo gönderileri için verilen sürelere gümrük müşavirliği incelemesi dahil değildir. Bazen ilgili ülkelerde gümrük müşavirliğinin yoğun olması sebebiyle bir kaç gün aksama gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu konu kesinlikle firmamız ile alakalı bir sorun değildir. Çünkü her ülkeye mal girişinde ve çıkışında tüm kargolar gümrük aşamasından geçmeden, yetkili acenteye teslim edilmez. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler. Yurt Dışına Kargo Yollarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Gönderi yapacağı firmanın profesyonelliğine ve hizmet kalitesine, uygun taşıma ücretlerine dikkat edilmelidir. Yurt dışı gönderilerin de belirli kriterler vardır. Gıda, makine, tekstil, numune, özel eşya, şahsi giyim gibi kargoların her birinin evrak çalışmaları farklıdır. Gıda numunesi gönderdiğiniz zaman, o gıdayı üreten firmanın gıda üretim sertifikası, sağlam ambalaj yapılması ve ona göre belge hazırlanması gerekmektedir. Yani bir kargoyu müşteriden alıp, ilgili ülkeye gönderip, gümrükte takılması, malzemenin zarar görmesi, alıcıya sağlıklı bir şekilde teslim edilmemesi gibi bunların hepsi ayrı ayrı problemdir. Bizim firma olarak ilkemiz; sağlam ambalaj, uygun fiyat, müşteri memnuniyeti ve verilen süre içerisinde karşı tarafa malzemenin sorunsuz teslimatıdır. Bazı kargo firmaları gelen kayıtların hepsini alıp, normal kargo ile gönderir. Bu gümrükte takılır mı? Ambalajlaması iyi yapılmış mı? bakmazlar. Firma her zaman kazandığı parayı gözetmektedir. Her ülkenin kendine göre taşımacılık kuralları vardır. Mesela Rusya'ya ne gönderirseniz gönderin, alıcı ismine gitmez. Rusya'nın kuralı alıcının şirket olması, yani x ltd şti gibi normalde firmalar müşteriye bu bilgileri vermemektedir. Malı alır, karı cebine koyar Rusya'ya gönderir. Malın geri geleceği veya gümrükte takılacağını bilmektedir. Fakat işi kaçırmama adına, göndeririz efendim der ve gönderir. Giden mal ilgili ülkede takılır ve olan müşteriye olur. Hem kargo parasını kaybeder, hemde gönderiyi kaybeder. Gönderdiği firmaya dönüş yaptığı zaman, biz sizin paketinizi Rusya ülkesine gönderdik, kargonuz gümrükte takılmış, bizim yapabileceğimiz bir şey yok der ve kapatır. Kargoculuk İstanbul'dan Ankara'ya göndermek kadar basit değildir, yurt dışının ülkelerinin her birinin kargo kabul etmesi için gereken evraklar ve kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyduğunuz sürece gönderiler sıkıntısız kapsamda teslim edilir. Türkiye'nin yıllardır en kaliteli YURTDIŞI KARGO şirketi 2017 yılında da yapmış olduğu kampanyalar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca şirketimize tüm sosyal medya mecraları üzerinden de ulaşabilmeniz mümkündür. İstanbul içinde istenilen adrese kargo teslimatı firmamızın hızlı yurtdışı kargo ekibi ile sorunsuz ulaştırılmaktadır.