YURT DIŞINA UÇAKLA PAKET GÖNDERME ŞİRKETİ

Türkiye’den yurt dışına paket gönderimi yapmak için uçak kargo şirketimizi arayarak gereken bilgileri iletip kaydınızı oluşturunuz. Yurt dışına paket göndermek artık çok kolay! Hemen bizi arayın, tüm paketleri bir yerden diğer bir noktaya taşımacılığı yapalım.

Yurt Dışına Paket Gönderme

Yurt Dışına Paket Gönderme

Günümüzde artık bir yerden bir yere uçak kargo göndermek son derece kolaylaştı. Yerli ve yabancı sermayeler tarafından kurulan pek çok firma müşterilerine kargo konusunda hizmet vermekte. Bu hizmetler sadece yurt içi ile kalmayıp yurt dışı gönderileri de kapsamakta.Yurt dışına bir arkadaşınıza, herhangi birine ya da bir şirkete paket göndermek istiyorsanız bu yazımızı incelemenizde fayda var. Yazıda yurtdışına paket gönderimi ile ilgili her şeyi ele almaya çalışacağız. Yurtdışına paket gönderme ile ilgili en çok merak ettiğiniz durumları ele alarak yurt dışına paket göndermek için yapmanız gerekenleri ve dikkat etmeniz gereken durumları açıklayacağız.

Yurt Dışına Göndereceğiniz Ürünleri Paketleme İşlemi

Yurt dışına paket gönderirken gönderdiğiniz paketin ölçülerini çok dikkatli bir şekilde ölçmeniz gerekir ve aynı zamanda paketin ağırlığını da net bir şekilde belirtmelisiniz. Çünkü birkaç santim veya birkaç gram fazlalık bile gönderim ücretinde oynamalara sebep olabilir. Bu yüzden göndermek istediğiniz şeyleri koyacağınız paketi iyi seçmenizde de fayda var, paketin ürünlere göre büyük ya da küçük olmaması gerekir. Pakette taşmalar olmadan güzel bir şekilde ürünlerinizi paketleyip anlaştığınız firmanın kargo gönderi toplama birimine teslim etmelisiniz.

Yurt Dışına Paket Gönderirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Türkiye’den yurt dışına kargo gönderirken belki de en hassas ve dikkat edilmesi gereken şey ülkemiz ve gönderi yapılacak ülkelerin kargo işlemleriyle ilgili mevzuatlarıdır. Yurt içinde bir şehirden diğerine paket gönderirken genellikle çok fazla prosedüre takılmazsınız ve yurt dışı gönderilerine göre işleminiz kolaylıkla ve daha ucuza gerçekleştirilir. Ancak yurt dışı gönderilerinde durum böyle değildir, yurt dışı gönderi yaparken pek çok farklı prosedür ve parametre ile karşılaşırsınız. Her istediğinizi yurt dışına gönderemeyeceğinizi bilmeniz gerekir çünkü bir ülkede serbest olan bir ürün veya madde başka bir ülkede serbest olmayabilir. Her ülkenin kendi yasaları ve iç tüzüklerine göre şekillenmiş farklı gümrük mevzuatları bulunmaktadır. Bu hususta sadece paketi göndereceğiniz ülkenin değil kendi ülkemizin de mevzuatlarını bilmemiz gerekir, bu şekilde zaman ve maliyet anlamında zarara uğramaktan kaçınabilirsiniz.

Tehlikeli maddeler, yasa dışı uyuşturucular, bozulabilecek malzemeler, yanıcı ve parlayıcı maddeler, kürk ve fildişi gibi yasaklanmış ürünler, herhangi bir suçla ilintili ürünler ile gönderim yapılacak ülkenin mevzuatında yasaklı ibaresi bulunan hiçbir ürünün yurt dışına kargo edilme işlemi mümkün değildir. Ürün bazlı çeşitlilik ve farklılıklarla ilgili uzman bir ekipten yardım almanız yararınıza olacaktır çünkü bu sayede gönderilerin gümrüğe takılıp takılmayacağını öğrenebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz.

Yurt Dışı Paket Gönderim Fiyatları

Kargolama işleminde müşteriler tarafından belki de en çok dikkat edilen hususun maliyet olduğu söylenebilir. Yurt dışına gidecek bir kargonun maliyeti hesaplanırken kargonun hangi ülkeye ve o ülkenin hangi şehrine gideceği, mesafe ve servis noktası yakınlığı, ulaşım zorluğu ve güvenlik gibi pek çok farklı husus devreye giriyor. Kargonun coğrafi ve mevsimsel etkenlerden farklı olarak etkilendiği temel etken ise işlem yoğunluğu. Yani Avrupa ve ABD gibi ticaret hacminin büyük ve gönderilerin yoğun olduğu bölgelerle Orta Asya ve Afrika gibi diğer bölgelere göre daha az yoğun alanlarda fiyat tarifesi değişmekte.


Genel Olarak Bilinmesi Gerekenler

Yurt dışına paket gönderme ile ilgili araştırma yapılırken öncellikle yurtdışı kargo şirketi ile iletişime geçilmesinde fayda var. İşinde profesyonel olan personeller tarafından hizmet verilen firmalarla telefon ile veya firmanın web sitesi üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Firmayla iletişime geçerken tatil günü olmamasına dikkat edilmesi gerekir çünkü her işyeri gibi bu işyerleri de belli başlı zamanlarda tatil yapmaktadır. Firmanın mesai saatleri içerisinde telefonla müşteri temsilcilerinden herhangi birine ulaşmanız durumunda kargo ile ilgili tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Yurt dışı paket gönderimi önemli bir husustur bu yüzden nasıl bir hizmet alacağınız ile ilgili başvurduğunuz firmadan bilgi almanız önemlidir. Yurt dışına paket göndermek için başvurabileceğiniz pek çok firma vardır ama burada önemli olan husus alacağınız hizmet ve maliyettir. Yurt dışına yapılan gönderilerde en önemli şeylerden biri de gönderinin yapılacağı şehir ve teslimatın yapılacağı ülke ve o ülkenin şehridir. Ücretlendirme için bu bilgilerin net bir şekilde firmaya belirtilmesi gerekir.

Dünyanın her ülkesine farklı ücret tarifesi olduğu bilinmesi gereken bir gerçektir aynı zamanda bir firmanın genellikle dünyanın her ülkesine gönderi yapmadığı da. Ayrıca yurt dışı kargo gönderilerinde ücretler gönderi zamanındaki döviz kuruna göre şekillenmektedir yani sürekli olarak bir sabit fiyat bulunmaz. Örneğin bir haftaki gönderi ücretiyle bir sonraki veya önceki hafta yapılan gönderi ücreti arasında belli ücret farkları olabilir. Çoğu kurumsal firma dünyanın çoğu ülkesine paket gönderimi yapmaktadır. Bu işlem ilgili ülkelerdeki acentelik sözleşmeleri ile gerçekleşir. Bu sözleşmeler yerel kargo şirketleriyle yapılan sözleşmelerdir. Çünkü bir kargo firması ne kadar büyük olursa olsun tüm dünya ülkelerinde ve şehirlerinde bir şubesinin bulunması neredeyse imkansızdır. Bu nedenle teslimatlar acentelik sözleşmeleri vasıtasıyla bir nevi aktarma işlemi ile sağlanmaktadır. Bu durum yurt dışından Türkiye’ye yapılan gönderlerde de geçerlidir. Yurt dışındaki kargo şirketi ile Türkiye’den bir kargo şirketi aralarında bir sözleşme imzalarlar ve bu sayede bir ülkeden diğerine iki firmanın ortaklığı sayesinde gönderim yapılmış olur.

Yazının üst kısımlarında da bahsedildiği gibi yurt dışı kargo işlemlerinde yurt içine göre çok 

daha fazla prosedür bulunmaktadır ve bu prosedürlerden birine dahi uyulmaması kargo işleminin gerçekleşmemesi ve gönderi yapan adrese geri gönderilmesiyle sonuçlanabilir.

Yurt dışına numune, makine parçası ve hediyelik eşya gibi şeyler gönderilebilmektedir hatta bazı durumlarda ithalat ve ihracat ürünleri de uluslararası kargo firmaları aracılığıyla sağlanabilir ancak bunun için prosedürlere uyulması şarttır, aksi takdirde ürünlerin gümrükte takılması kaçınılmazdır.

Numune gönderiminden kasıt az sayıda ürün gönderilmesidir. Belirli bir sayıya kadar olan gönderileri numune gönderi olarak adlandırılır. Bu sayı aşıldığında gönderi numune olmaktan çıkar ve ithalat – ihracat kapsamına girer. Bu yüzden gönderilen paketin numune gönderimi mi yoksa ithalat – ihracat gönderimi mi olduğunun belirtilmesi gerekir aksi takdirde yasa dışı bir kargo işlemi oluşabilir.

Adım Adım Yurtdışına Kargo Gönderme

1) Öncelikle kargonun ölçüleri alınır ve gönderinin ağırlığı net bir şekilde ölçülür. Bu hususta cm’ler hatta gramlar önemlidir.

2) Paketin hazırlanma aşamasında pakette taşmaların olmamasına dikkat edilmelidir.

3) Aynı zamanda paketler de boşluk da olmaması gerekir. Çünkü boşluklar ağırlığa etki etmese de hacme etki eder ve fiyatlandırma da fark yaratır. Kurumsal kargo şirketleri paketleme konusunda genellikle müşterilerine yardımcı olurlar, bu yüzden paketleme aşamasında kargo firmanızdan yardım almanızda fayda var.

4) Hızlı kargo gönderimleri de paketlenme son derece önemlidir çünkü paketlenme düzgün yapılmadıysa kargo firması tarafından tekrar paketlenme işlemi yapılabilir ve bu hem zaman kaybıdır hem de ücret olarak faturanıza ekstradan yansır.

Günümüzde artık yurt dışına kargo gönderimi oldukça kolaylaşmıştır, özellikle hava yolu kullanılarak kargo işlemleri son derece hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu yüzden güvenilir bir firma ile anlaştıktan sonra hiçbir şeyi dert etmenize gerek kalmaz.

 

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.

Bireysel ve Kurumsal hava kargo taşıma hizmetleri veren Yurtdışı Kargo şirketi ile Türkiye'den yurt dışında belirtmiş olduğunuz ülke ve şehre Ekonomik yada Express servis seçenekleri vasıtasıyla sorunsuz bir şekilde ilgili destinasyon adresine itina ile teslim edilmektedir. Uzak Doğu, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Güney Afrika, Asya, Avrupa kıtaları üzerinde yer alan tüm ülkelere kargo gönderimi yapabilirsiniz. İhracat taşımacılığı ve numune gönderimi servislerini tek bir noktadan profesyonel bir kapsamda deneyimli ekibimiz ile yapmaktayız. Her ülkenin kendine göre gümrük müşavirliği olmaktadır, bundan dolayı her ülkenin ayrı vergilendirme şekli doğar. İhracat taşıma talepleri tamamen resmi ve belgeli olarak yapılmaktadır. Numune gönderimi her zaman daha pahalı servisler olmuştur, ihracat taşıması daha uygun bir kargo taşıma hizmetidir. Bu konuda günün her saati hiç çekinmeden firmamız uzman yetkililerini arayarak en kapsamlı bilgileri alabilmeniz mümkündür. Tüm yurt dışına gönderilen paket ve evraklar İstanbul merkez çıkışlı olmaktadır. Yurt içinde hangi şehirde olursanız olun, ilk önce gönderiyi İstanbul merkez ofisimize göndermeniz gerekmektedir. Merkez ofise ulaşan gönderiler an itibariyle işlem görerek, çıkış belgeleri hazırlandıktan sonra, ilk kalkış yapacak olan kargo uçağına sevk edilir ve direk olarak ilgili hava alanına gönderilir. Tüm kargo işlerinizde en uygun fiyatlarla, en hızlı taşıma süreleri yakalamak ve bunu daimi olarak alabilmek için havacılık şirketimiz ile çalışabilirsiniz. Bir kez bile hizmetlerimizi denemeniz halinde, diğer firmalardan farkımızı gözlerinizde tespit edeceksiniz. Siz hiç yerinizden kalkmayın, sadece Yurtdışı Kargo ile iletişim kurun, tüm gönderi talepleri işlerinizle biz ilgilenelim. Her müşteri yurt dışına kargo gönderimi yaparken aradığı en önemli bir kaç özellik şunlardır; taşıma maliyeti uygun olmalı, en hızlı teslimat süreleri verilmeli ve sorunsuz bir şekilde belirtilen adrese teslim edilmeli, bu maddeler her bireyin veya şirketin taşımacılık yapan firmada bulmak istediği en doğal haklarıdır. Lakin piyasada yüzlerce yurt dışına kargo taşımacılığı yapan ufak, orta ve büyük ölçekli firmalar bulunmaktadır. Bazıları çok köklü, bazıları kaliteli, bazıları ile çalışmak bile istemeyeceğiniz şekildedir. Biz firma olarak tüm beklentilerinizi tek bir noktadan rahatlıkla yapabilmeniz adına 15 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilere hizmetler sunmaktan mutluluk duymaktayız. Şirketimizin Daimi Müşterisi Olun ve Avantajlardan Yararlanın! Yıllar içerisinde bizimle sürekli olarak çalışan firma ve markalar, potansiyelimizin farkında olup, bir sonra ki hava taşıma hizmetlerinde hep bizi seçmişlerdir. Sizlerde seçkin müşteriler arasında yer almak ve her zaman en ucuz taşıma ücretleri ve çok hızlı ulaştırma süreleri ile yanınızda olma garantisi veriyoruz. Hiç bir gönderiyi ufak, büyük, az ve çok kilolu, ağır, hafif, küçük ayırmaksızın aynı değer ve ilgiyi göstererek, Türkiye'den dilediğiniz ülkeye göndermeniz mümkündür. Hava yolu taşıma sektöründe şöyle bir bilindik durum söz konusudur; az kilolu gönderilerin maliyetleri çok, çok kilolu kargo ücretleri daha uygun olmaktadır. Buna şöyle bir izahta yapabiliriz, taşımacılıkta kilo arttıkça yakalayacağınız maliyetler daha uygun olmaktadır. Her hangi bir gönderi süreci hakkında geniş kapsamlı bilgi vermek gerekirse; firmamızı arayan müşterilere öncelikle yollayacağı paketin en, boy, yükseklik ölçüleri sorulmaktadır. Telefon yolu ile iletişim kurduğunuz uzman operatörümüz online yardımı ile sizlere destek vermektedir. Bu bilgiler alındıktan sonra; en x boy x yükseklik / 5000 rakamına bölünmesiyle gönderinin net hacim ağırlığı ortaya çıkmaktadır. Daha sonra terazi üzerinde net ağırlığı hesaplanır ve ardından hangi ağırlık daha fazla geliyorsa onun üzerinden işlem görmektedir. Hava yolu taşımalarında her zaman gönderi hesaplama bilgileri bu şekilde operasyon yapılmaktadır. Net ağırlık ortaya çıktıktan sonra o kilo üzerinden gideceği ülke ve şehre göre ücret hesaplaması yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken gönderilecek ürünün teslimat süresi ortaya çıkmaktadır. Daha sonra belgeleri hazırlanan gönderi ilk kalkış yapacak olan firmamız bünyesi dahilinde hizmet sunan kargo uçağına sevk edilmektedir. Yurt dışı kargo hizmetinde karşı ödemeli gönderi asla yollanmaz. Çünkü tüm işlemler ve ödemeler çıkış yapacağı ülkede yapılacağı için, tüm ücretlendirme burada ödenmek zorundadır. Yoksa kargo ürün kabul edilmez. Lütfen bu konuda karşı ödemeli gönderi yapabilmek adına talepkar olmayınız. Ayrıca hava alanından hava limanına, adresten adrese, adresten hava alanına, hava alanından adrese gönderi seçenekleri ile uygulanmaktadır. Karşı ülkeye gönderilen ürünler her hangi bir ticari durum görülmesi taktirde, ilgili ülkenin gümrük müşaviri tarafından verilecek olan karar durumu ile akıbeti belli olmaktadır. Ya alıcıya ufak bir vergi çıkar, yada alınmaması gibi durumlarda imha edilmektedir. Yurt dışından Türkiye içine getirilmesi istenen kargolar, yurt içinden yurt dışına gönderi kadar uygun maliyetlerle yapılmamaktadır. Bu arada kargo gönderileri için verilen sürelere gümrük müşavirliği incelemesi dahil değildir. Bazen ilgili ülkelerde gümrük müşavirliğinin yoğun olması sebebiyle bir kaç gün aksama gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu konu kesinlikle firmamız ile alakalı bir sorun değildir. Çünkü her ülkeye mal girişinde ve çıkışında tüm kargolar gümrük aşamasından geçmeden, yetkili acenteye teslim edilmez. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler. Yurt Dışına Kargo Yollarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Gönderi yapacağı firmanın profesyonelliğine ve hizmet kalitesine, uygun taşıma ücretlerine dikkat edilmelidir. Yurt dışı gönderilerin de belirli kriterler vardır. Gıda, makine, tekstil, numune, özel eşya, şahsi giyim gibi kargoların her birinin evrak çalışmaları farklıdır. Gıda numunesi gönderdiğiniz zaman, o gıdayı üreten firmanın gıda üretim sertifikası, sağlam ambalaj yapılması ve ona göre belge hazırlanması gerekmektedir. Yani bir kargoyu müşteriden alıp, ilgili ülkeye gönderip, gümrükte takılması, malzemenin zarar görmesi, alıcıya sağlıklı bir şekilde teslim edilmemesi gibi bunların hepsi ayrı ayrı problemdir. Bizim firma olarak ilkemiz; sağlam ambalaj, uygun fiyat, müşteri memnuniyeti ve verilen süre içerisinde karşı tarafa malzemenin sorunsuz teslimatıdır. Bazı kargo firmaları gelen kayıtların hepsini alıp, normal kargo ile gönderir. Bu gümrükte takılır mı? Ambalajlaması iyi yapılmış mı? bakmazlar. Firma her zaman kazandığı parayı gözetmektedir. Her ülkenin kendine göre taşımacılık kuralları vardır. Mesela Rusya'ya ne gönderirseniz gönderin, alıcı ismine gitmez. Rusya'nın kuralı alıcının şirket olması, yani x ltd şti gibi normalde firmalar müşteriye bu bilgileri vermemektedir. Malı alır, karı cebine koyar Rusya'ya gönderir. Malın geri geleceği veya gümrükte takılacağını bilmektedir. Fakat işi kaçırmama adına, göndeririz efendim der ve gönderir. Giden mal ilgili ülkede takılır ve olan müşteriye olur. Hem kargo parasını kaybeder, hemde gönderiyi kaybeder. Gönderdiği firmaya dönüş yaptığı zaman, biz sizin paketinizi Rusya ülkesine gönderdik, kargonuz gümrükte takılmış, bizim yapabileceğimiz bir şey yok der ve kapatır. Kargoculuk İstanbul'dan Ankara'ya göndermek kadar basit değildir, yurt dışının ülkelerinin her birinin kargo kabul etmesi için gereken evraklar ve kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyduğunuz sürece gönderiler sıkıntısız kapsamda teslim edilir. Türkiye'nin yıllardır en kaliteli YURTDIŞI KARGO şirketi 2017 yılında da yapmış olduğu kampanyalar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca şirketimize tüm sosyal medya mecraları üzerinden de ulaşabilmeniz mümkündür. İstanbul içinde istenilen adrese kargo teslimatı firmamızın hızlı yurtdışı kargo ekibi ile sorunsuz ulaştırılmaktadır.