YURTDIŞI KARGO TAŞIMACILIĞI

Yurtdışı Kargo Taşımacılığı hizmeti şirketimizin uçakla yurt içinden yurt dışına ve yurt dışından yurt içine gönderi yaptığı Türkiye’nin en kaliteli yurt dışına kargo servisidir. Express kargo gönderi ve Ekonomik kargo gönderi seçenekleri ile en hızlı kargo teslimatlarını şirketimiz aracılığıyla alabilirsiniz.

Yurtdışı Kargo Gönderi Taşıma

YURTDIŞI KARGO GÖNDERİ TAŞIMACILIĞI

Yurtdışı Kargo Taşımacılığı, tüm gönderilerin kısa bir üre içinde adrese teslim edilmesini sağlamaktadır. Yurtdışı kargonun avantajları çoktur ancak bu hizmeti sunan tüm firmaların aynı avantajı sağladığının söylenmesi imkansızdır. Öncelikle avantaj sağlayanın kurumsallaşmış kargo şirketleri olduğu bilinmelidir.

Profesyonel personelle hizmet veren firmalarda aksaklıklarla karşı karşıya kalınması imkansız gibidir. Yurtdışı kargoda dünyadaki hemen her noktaya gönderiler farklı şekillerde ulaştırılmaktadır. Ancak yurtdışı kargo hizmetinde genellikle kullanılan araç uçaktır. Yurt dışına uçakla teslimat yapılırken, adresten adrese, adresten hava alanına ve hava alanından hava alanına gibi seçenekler sunulmaktadır. Bu seçeneklerin her birinin fiyatlandırması, diğerinden farklı olmaktadır. Eğer adresten adrese ya da adresten hava alanına seçeneği tercih edilmişse kurumsal kargo şirketi, gönderiyi adresten almakta, sonrasında da en yakın hava alanına ulaştırmaktadır. Teslimatın bu aşamasının gerçekleşmesinin ardından gönderiler kargo uçağına yerleştirilmekte, sonrasında da gönderi, uçakla ilgili ülkeye gönderilmektedir.

yurtdisikargo.org

 

Eğer Adresten Adrese Kargo Gönderimi seçeneği tercih edilmişse bu kez de ilgili ülkedeki hava alanında, kargo şirketinin anlaşmalı olduğu o ülkenin kargo şirketi devreye girmekte ve gönderi, adresine teslim edilmektedir. Bu yapılırken kargonun gecikmemesi için uçak havadayken ülkedeki gümrük yetkilileri ile irtibata geçilmekte, uçak hava alanına inmez gerekli gümrük kontrolleri gerçekleştirilmekte ve işlemler kısa bir süre içinde tamamlanarak kargonun adrese teslim edilmesi sağlanmaktadır. Bu işlem yapılırken ilgili ülkedeki kargo şirketinin de profesyonel ve güvenilir bir şirket olduğu ile ilgili tereddüdün yaşanmaması gereklidir. Çünkü kurumsal şirketler, hangi ülke olursa olsun güvenilir ve kurumsal kargo şirketleri ile acentelik sözleşmesi imzalamaktadır.

Ayrıca KARGO hizmetinde sigorta güvenliği de sunulmaktadır. Teslimat sırasında kargoda herhangi bir zarar meydana geldiğinde bu zarar tazmin edilmektedir. Böylece firmaların herhangi bir zarara uğraması da önlenmiş olmaktadır.

YURTDIŞI KARGO AVANTAJLARI AYNI GÜN TESLİMAT

Yurtdışı kargonun avantajları arasında gönderilerin herhangi bir zarara uğramaması da gelmektedir. Kurumsal şirketler ve profesyonel ekipler aracılığı ile hizmet veren Kargo Şirketleri, en güvenilir hava yolu şirketi ile çalışmaktadır. Bu nedenle kargolarla ilgili herhangi bir aksilik ya da sorunun yaşanması mümkün değildir.

Ayrıca kargo şirketleri, hemen her ülkedeki gümrük mevzuatına vakıftır ve böylece yol gösterici bir rol de üstlenmektedir. Örneğin Avrupa Birliği ülkelerine Uçak Kargo gönderildiğinde kurumsal şirketlerdeki profesyonel personeller hem AB Gümrük Yasaları, hem de yerel gümrük yasaları ile ilgili geniş bir bilgiye sahiptir. Böylece gümrük aşamasında ortaya çıkabilecek sorunları önceden önleme avantajları bulunmaktadır. Personelin yalnızca AB Gümrük Yasası’na vakıf olması, yerel gümrük yasaları ile ilgili bilgi sahibi olmaması durumunda bazı sorunlarla karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Zarf, koli, paket, ihracat ürünleri ve makine parçalarının teslimlerinin yanı sıra yanı sıra ithalat ürünlerinin taşınması da kargo şirketleri tarafından güvenli bir şekilde teslimat yapılmaktadır.

YURTDIŞI KARGO şirketlerinin tüm operasyonları kara, hava ve deniz ve demir yolu ile yapabilmesi gereklidir. Ekspres ve acil kargo seçeneğinin tercih edilmesiyle havayolunu kullanan kargo şirketleri, ekonomik ve normal gönderileri de diğer yollarla gerçekleştirmektedir. Ekspres ve acil kargo hizmetinde aynı gün teslim seçeneği de bulunmaktadır. Ancak aynı gün tesliminin ülke bazında gerçekleştirilebilmektedir. Çünkü uçuş süreleri çok uzun olabilmektedir. Örneğin Avusturya’ya uçak 2 saatte ulaştığında Bahamalar’a uçak, kalkıştan 27 saat sonra inmektedir. Bahamalara gönderilen bir kargonun aynı günde teslim edilmesi mümkün değildir. Nitekim Yeni Zelanda da aynı durumdadır. Türkiye’den kalkan bir uçak bu ülkeye 25 saatte varabilmektedir. Bir günün 24 saat olduğu göz önüne alındığında, aynı gün teslim şartlarının kesinlikle yerine gelemeyeceği ortadadır.

Ancak özellikle Avrupa ülkeleri için aynı gün Uçak Kargo teslimatı söz konusu olmaktadır. Çünkü İsviçre Zürih İstanbul’dan 3 saattir. Ayrıca İspanya’ya da uçuş süresi 3,5 saatte tamamlanmaktadır. Aynı şekilde Çin’e de aynı gün teslimat yapılabilmektedir. Çünkü İstanbul’dan kalkan bir uçak Çin’e 9 saatte inmektedir. Ancak acil ve ekspres kargonun fiyatının normal ve ekonomik kargodan yüksek olduğu bilinmelidir.

YURTDIŞI KARGO İLE ZAMANDAN TASARRUF EDİN

Yurtdışı kargonun avantajları arasına olağanüstü şartlar hariç, zamandan tasarruf sağlamasıdır. Ayrıca kurumsal kargo şirketleri, ticaret ortaklarının güvenli bir şekilde yürütülmesini de sağlamaktadır. Çünkü bir evrak ya da dosyanın güvenli bir şekilde belirlenen gün ve saatte teslim edilmesi, ortaklıklarda önemlidir ve kargo şirketleri, bu önemin bilincinde hareket etmektedir.

Kargo şirketleri, yalnızca iş bağlantıları ile ilgili gönderilerin teslimatını gerçekleştirmez, şahıs ve firma olarak tüm talepte bulunan bireylere Havayolu Kargo Taşımacılığı hizmeti vermektedir. Hangi ülke olursa olsun hediyeler de yine kargo şirketleri aracılığı ile gönderilebilmektedir. Üstelik gönderilen hediye, ilgili kişinin eline kadar teslim edilmektedir. Bu nedenle kargo şirketlerinin insani ilişkilerin devamını sağladığı da rahatlıkla söylenebilmektedir. Kargo gönderilirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle kargonun belirli bir ağırlığın ve belirli bir değerin üzerinde olmamasıdır.

Bazı ülkelerde 100 dolar ve 70 kilonun üzerindeki tüm kargoların gümrük mevzuatına göre işlemden geçmesi gereklidir. Yani bu tip gönderiler gümrük vergisine tabi olmaktadır. Teslimat sırasında kargo ile ilgili tüm bilgilerin eksiksiz olarak bildirilmesi de önemlidir. Eksik bir bildirimin ilgili ülkede tespit edileceği, tespitin ardında da gümrük yasaları kapsamında farklı cezalar uygulanacağı bilinmelidir. Kargo teslim edilirken boyutlarının, ağırlığının, değerinin, gönderinin türünün açık ve net bir şekilde belirtilmesi gereklidir. Bu yapıldıktan ve kargo teslim alındıktan sonra bir kargo takip numarası verilmekte, alıcı ve gönderici bu takip numarası ile birlikte kargonun hangi istasyonda olduğunu kolaylıkla öğrenebilmektedir.

BİZİM İÇİN HER KARGO ÖNEMLİDİR

Yurtdışı kargonun avantajları arasında hassas, büyük ve ağır gönderilerin uygun şartlarda teslimatı da bulunmaktadır. Bu tip gönderiler için uçak kiralama yöntemi tercih edilmelidir. Bu tercih diğer seçeneklere göre pahalıdır ancak tek bir uçağın kalkmak zorunda olduğu göz önüne alınmalıdır. Yurtdışı Kargo seçenekleri arasında çok uygun fiyatlı teslimat seçenekleri de bulunmaktadır. Bunlar, normal ve ekspres kargo seçenekleridir. Bu seçenekte kara, deniz ve demiryolu taşıtları kullanılmaktadır. Bunlarda aynı gün teslimat olasılığı yoktur ancak söz kurumsal kargo şirketleri, söz verilen günde gönderiyi teslim etmektedir.

Uygun fiyatlı gönderi de olsa kurumsal kargo şirketleri için tüm gönderiler aynı değere sahiptir. Söz verilen günde yapılmayan teslimatın özellikle gönderi sahibinin itibarını zedeleyeceği çok açıktır. Bu nedenle kurumsal kargo şirketleri, tüm gönderileri aynı hassasiyette taşımakta ve ulaştırmaktadır.

Yurtdışı kargo şirketleri, numune bazlı gönderilerde de uzmanlaşmıştır. Özellikle ihracat işlemlerinde numune bazlı gönderi ile sıkça karşılaşılmaktadır. İhracat yapılacak olan ülkedeki yetkililer bir numune görmek istemekte, satın almayı yapıp yapmayacaklarına ondan sonra karar vermektedir. Bu nedenle numunenin sağlam ve zamanında ilgili yere teslim edilmesinin önemi çok fazladır. Bu nedenle profesyonel kargo şirketleri, numune taşımacılığını da büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir.

Ayrıca numuneler genellikle adresten adrese şeklinde gönderilmektedir. Kurumsal kargo şirketleri, bu tür gönderilerin teslimatlarını ilgili ülkedeki acentesi aracılığı ile gerçekleştirmekte, böylece muhtemel sorunları tam anlamıyla ortadan kaldırmaktadır.

Yurt dışına kargo göndermeden önce firmanın detaylı bir şekilde araştırılması, referanslarının incelenmesi, gerektiğinde şirket merkezine giderek yüz yüze görüşüp bilgi alınması önemlidir. Yapılacak bu araştırma ve görüşmeler, kargo şirketi ile ilgili biraz bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır. Firma ile ilgili biraz daha bilgi alınmak isteniyorsa referanslarının incelenmesi tavsiye edilmektedir.

yurtdışı uçak kargo

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.

Bireysel ve Kurumsal hava kargo taşıma hizmetleri veren Yurtdışı Kargo şirketi ile Türkiye'den yurt dışında belirtmiş olduğunuz ülke ve şehre Ekonomik yada Express servis seçenekleri vasıtasıyla sorunsuz bir şekilde ilgili destinasyon adresine itina ile teslim edilmektedir. Uzak Doğu, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Güney Afrika, Asya, Avrupa kıtaları üzerinde yer alan tüm ülkelere kargo gönderimi yapabilirsiniz. İhracat taşımacılığı ve numune gönderimi servislerini tek bir noktadan profesyonel bir kapsamda deneyimli ekibimiz ile yapmaktayız. Her ülkenin kendine göre gümrük müşavirliği olmaktadır, bundan dolayı her ülkenin ayrı vergilendirme şekli doğar. İhracat taşıma talepleri tamamen resmi ve belgeli olarak yapılmaktadır. Numune gönderimi her zaman daha pahalı servisler olmuştur, ihracat taşıması daha uygun bir kargo taşıma hizmetidir. Bu konuda günün her saati hiç çekinmeden firmamız uzman yetkililerini arayarak en kapsamlı bilgileri alabilmeniz mümkündür. Tüm yurt dışına gönderilen paket ve evraklar İstanbul merkez çıkışlı olmaktadır. Yurt içinde hangi şehirde olursanız olun, ilk önce gönderiyi İstanbul merkez ofisimize göndermeniz gerekmektedir. Merkez ofise ulaşan gönderiler an itibariyle işlem görerek, çıkış belgeleri hazırlandıktan sonra, ilk kalkış yapacak olan kargo uçağına sevk edilir ve direk olarak ilgili hava alanına gönderilir. Tüm kargo işlerinizde en uygun fiyatlarla, en hızlı taşıma süreleri yakalamak ve bunu daimi olarak alabilmek için havacılık şirketimiz ile çalışabilirsiniz. Bir kez bile hizmetlerimizi denemeniz halinde, diğer firmalardan farkımızı gözlerinizde tespit edeceksiniz. Siz hiç yerinizden kalkmayın, sadece Yurtdışı Kargo ile iletişim kurun, tüm gönderi talepleri işlerinizle biz ilgilenelim. Her müşteri yurt dışına kargo gönderimi yaparken aradığı en önemli bir kaç özellik şunlardır; taşıma maliyeti uygun olmalı, en hızlı teslimat süreleri verilmeli ve sorunsuz bir şekilde belirtilen adrese teslim edilmeli, bu maddeler her bireyin veya şirketin taşımacılık yapan firmada bulmak istediği en doğal haklarıdır. Lakin piyasada yüzlerce yurt dışına kargo taşımacılığı yapan ufak, orta ve büyük ölçekli firmalar bulunmaktadır. Bazıları çok köklü, bazıları kaliteli, bazıları ile çalışmak bile istemeyeceğiniz şekildedir. Biz firma olarak tüm beklentilerinizi tek bir noktadan rahatlıkla yapabilmeniz adına 15 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilere hizmetler sunmaktan mutluluk duymaktayız. Şirketimizin Daimi Müşterisi Olun ve Avantajlardan Yararlanın! Yıllar içerisinde bizimle sürekli olarak çalışan firma ve markalar, potansiyelimizin farkında olup, bir sonra ki hava taşıma hizmetlerinde hep bizi seçmişlerdir. Sizlerde seçkin müşteriler arasında yer almak ve her zaman en ucuz taşıma ücretleri ve çok hızlı ulaştırma süreleri ile yanınızda olma garantisi veriyoruz. Hiç bir gönderiyi ufak, büyük, az ve çok kilolu, ağır, hafif, küçük ayırmaksızın aynı değer ve ilgiyi göstererek, Türkiye'den dilediğiniz ülkeye göndermeniz mümkündür. Hava yolu taşıma sektöründe şöyle bir bilindik durum söz konusudur; az kilolu gönderilerin maliyetleri çok, çok kilolu kargo ücretleri daha uygun olmaktadır. Buna şöyle bir izahta yapabiliriz, taşımacılıkta kilo arttıkça yakalayacağınız maliyetler daha uygun olmaktadır. Her hangi bir gönderi süreci hakkında geniş kapsamlı bilgi vermek gerekirse; firmamızı arayan müşterilere öncelikle yollayacağı paketin en, boy, yükseklik ölçüleri sorulmaktadır. Telefon yolu ile iletişim kurduğunuz uzman operatörümüz online yardımı ile sizlere destek vermektedir. Bu bilgiler alındıktan sonra; en x boy x yükseklik / 5000 rakamına bölünmesiyle gönderinin net hacim ağırlığı ortaya çıkmaktadır. Daha sonra terazi üzerinde net ağırlığı hesaplanır ve ardından hangi ağırlık daha fazla geliyorsa onun üzerinden işlem görmektedir. Hava yolu taşımalarında her zaman gönderi hesaplama bilgileri bu şekilde operasyon yapılmaktadır. Net ağırlık ortaya çıktıktan sonra o kilo üzerinden gideceği ülke ve şehre göre ücret hesaplaması yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken gönderilecek ürünün teslimat süresi ortaya çıkmaktadır. Daha sonra belgeleri hazırlanan gönderi ilk kalkış yapacak olan firmamız bünyesi dahilinde hizmet sunan kargo uçağına sevk edilmektedir. Yurt dışı kargo hizmetinde karşı ödemeli gönderi asla yollanmaz. Çünkü tüm işlemler ve ödemeler çıkış yapacağı ülkede yapılacağı için, tüm ücretlendirme burada ödenmek zorundadır. Yoksa kargo ürün kabul edilmez. Lütfen bu konuda karşı ödemeli gönderi yapabilmek adına talepkar olmayınız. Ayrıca hava alanından hava limanına, adresten adrese, adresten hava alanına, hava alanından adrese gönderi seçenekleri ile uygulanmaktadır. Karşı ülkeye gönderilen ürünler her hangi bir ticari durum görülmesi taktirde, ilgili ülkenin gümrük müşaviri tarafından verilecek olan karar durumu ile akıbeti belli olmaktadır. Ya alıcıya ufak bir vergi çıkar, yada alınmaması gibi durumlarda imha edilmektedir. Yurt dışından Türkiye içine getirilmesi istenen kargolar, yurt içinden yurt dışına gönderi kadar uygun maliyetlerle yapılmamaktadır. Bu arada kargo gönderileri için verilen sürelere gümrük müşavirliği incelemesi dahil değildir. Bazen ilgili ülkelerde gümrük müşavirliğinin yoğun olması sebebiyle bir kaç gün aksama gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu konu kesinlikle firmamız ile alakalı bir sorun değildir. Çünkü her ülkeye mal girişinde ve çıkışında tüm kargolar gümrük aşamasından geçmeden, yetkili acenteye teslim edilmez. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler. Yurt Dışına Kargo Yollarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Gönderi yapacağı firmanın profesyonelliğine ve hizmet kalitesine, uygun taşıma ücretlerine dikkat edilmelidir. Yurt dışı gönderilerin de belirli kriterler vardır. Gıda, makine, tekstil, numune, özel eşya, şahsi giyim gibi kargoların her birinin evrak çalışmaları farklıdır. Gıda numunesi gönderdiğiniz zaman, o gıdayı üreten firmanın gıda üretim sertifikası, sağlam ambalaj yapılması ve ona göre belge hazırlanması gerekmektedir. Yani bir kargoyu müşteriden alıp, ilgili ülkeye gönderip, gümrükte takılması, malzemenin zarar görmesi, alıcıya sağlıklı bir şekilde teslim edilmemesi gibi bunların hepsi ayrı ayrı problemdir. Bizim firma olarak ilkemiz; sağlam ambalaj, uygun fiyat, müşteri memnuniyeti ve verilen süre içerisinde karşı tarafa malzemenin sorunsuz teslimatıdır. Bazı kargo firmaları gelen kayıtların hepsini alıp, normal kargo ile gönderir. Bu gümrükte takılır mı? Ambalajlaması iyi yapılmış mı? bakmazlar. Firma her zaman kazandığı parayı gözetmektedir. Her ülkenin kendine göre taşımacılık kuralları vardır. Mesela Rusya'ya ne gönderirseniz gönderin, alıcı ismine gitmez. Rusya'nın kuralı alıcının şirket olması, yani x ltd şti gibi normalde firmalar müşteriye bu bilgileri vermemektedir. Malı alır, karı cebine koyar Rusya'ya gönderir. Malın geri geleceği veya gümrükte takılacağını bilmektedir. Fakat işi kaçırmama adına, göndeririz efendim der ve gönderir. Giden mal ilgili ülkede takılır ve olan müşteriye olur. Hem kargo parasını kaybeder, hemde gönderiyi kaybeder. Gönderdiği firmaya dönüş yaptığı zaman, biz sizin paketinizi Rusya ülkesine gönderdik, kargonuz gümrükte takılmış, bizim yapabileceğimiz bir şey yok der ve kapatır. Kargoculuk İstanbul'dan Ankara'ya göndermek kadar basit değildir, yurt dışının ülkelerinin her birinin kargo kabul etmesi için gereken evraklar ve kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyduğunuz sürece gönderiler sıkıntısız kapsamda teslim edilir. Türkiye'nin yıllardır en kaliteli YURTDIŞI KARGO şirketi 2017 yılında da yapmış olduğu kampanyalar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca şirketimize tüm sosyal medya mecraları üzerinden de ulaşabilmeniz mümkündür. İstanbul içinde istenilen adrese kargo teslimatı firmamızın hızlı yurtdışı kargo ekibi ile sorunsuz ulaştırılmaktadır.