Yurtdışına Uçakla Kargo Nasıl Gönderilir?

Yurt dışına kargo nasıl gönderilir diye araştırma yapılırken öncelikle kurumsal bir yurtdışı kargo şirketi ile iletişime geçilmelidir. Profesyonel personelin hizmet verdiği şirkete telefon ya da web sayfası üzerinden irtibata geçilebilmektedir.

Yurtdışı Kargo Nasıl Gönderilir

Yurtdışına Kargo Nasıl Gönderilir?

Yurt dışına kargo gönderimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Peki, yurt dışına kargo nasıl gönderilir? Öncelikle kargonun ölçüleri alınmalı, ayrıca gönderinin kendi ağırlığı da net olarak belirtilmektedir. Kargonun ölçülerindeki bir santimetrelik ya da ağırlığındaki bir gramlık bir hatanın, kargo ücretlerinde artışa neden olmaktadır. Kargo paketinin hazırlanması aşamasında paketten taşmaların olmamasına dikkat edilmeli ve operasyon merkezine teslim edilmelidir. Adresten alınması istenen kargolarda da paketlemeye dikkat edilmesi gereklidir. Kargo paketinde boşluk olmamalıdır. Boşluklar nedeniyle hacim artışı olduğunda bunun artan kargo fiyatı olarak göndericiye yansıtılacağı bilinmelidir. Kurumsal kargo şirketleri, paketleme konusunda da yol göstermektedir. Bunun için kargo şirketinin müşteri hizmetlerindeki müşteri temsilcisi ile irtibata geçilmesinde yarar vardır. Kurumsal kargo şirketlerindeki personel, paketleme konusunda deneyim sahibidir ve bu sayede gönderilerin zarar görmesini engellemektedir. Bu arada, kargonun paketleme işlemini gönderici tarafından yapıldığında ve her yerinden taşan bir paketleme olduğunda, kargo şirket personeli yeniden paketleme yapmakta ve bu işlemi de kargo ücretine yansıtmaktadır. Kargo gönderimi sırasında paketleme önemlidir çünkü kargolar, bir başka ülkeye saatler süren bir uçuşun ardından gitmektedir. Kargonun uçağa yükleme ve uçuş sırasında zarar görmemesi için çok iyi bir şekilde paketlenmesi önemlidir.

yurtdışı kargo avantajı

Ülkeye Göre Fiyat Farkı Olduğu Bilinmelidir

Yurt dışına kargo nasıl gönderilir diye araştırma yapılırken öncelikle kurumsal bir yurtdışı kargo şirketi ile iletişime geçilmelidir. Profesyonel personelin hizmet verdiği şirkete telefon ya da web sayfası üzerinden irtibata geçilebilmektedir. Telefonla irtibat kurulduğunda özellikle tatil günü olmamasına özen gösterilmelidir. Çünkü resmi tatil günlerinde tüm şirketler gibi kargo şirketleri de hizmet vermemektedir. Mesai saatleri içinde telefonla ulaşılan müşteri temsilcileri, kargo ile ilgili tüm sorunlara çözüm üretmektedir. Ayrıca nasıl bir hizmet alınacağı ile ilgili bilgilendirme de yapılmaktadır. Yurt dışına kargo gönderilirken öncelikle gönderi yapılacak şehir ile teslimatın yapılacağı ülke ve şehir önemlidir. Kargo şirketlerinin gönderi ile ilgili ücretlendirme yapabilmesi için bu bilgilerin açık ve net bir şekilde belirtilmesi gereklidir. Dünyanın her ülkesine aynı ücret tarifesinin uygulanamayacağı bilinen bir gerçektir. Ayrıca yurtdışı kargo fiyatları, gönderi anındaki döviz kuru ile hesaplanmaktadır. Bu nedenle örneğin bir hafta önceci gönderi ücreti ile bir hafta sonraki gönderi ücreti arasında fark olması normaldir. Döviz kurundaki dalgalanmalara göre bazen düşük, bazen yüksek fiyatlandırma ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Ayrıca Londra ile Atina arasında da belirgin bir fiyat farkı bulunmaktadır. Birinde mesafe uzun birinde ise kısadır. Dolayısı ile kargoların fiyatlandırması da buna göre yapılmaktadır. Kurumsal firmalar, dünyanın hemen her ülkesine kargo gönderimi yapabilmektedir ve bunu, ilgili ülkelerdeki acentelik sözleşmeleri ile gerçekleştirmektedir. Acentelik sözleşmeleri, yerel kargo şirketi ile yapılan bir sözleşmedir. Çünkü kargo şirketi ne kadar büyük olursa olsun, tüm ülkelerde bir şubesinin bulunması imkânsızdır. Bu nedenle teslimatlar, acenteli sözleşmeleri ile sağlanabilmektedir. Bu durum, yurtdışından Türkiye’ye yönelik olan kargo gönderilerini de kapsamaktadır. Yurt dışındaki kargo şirketi, Türkiye’deki kargo şirketi ile sözleşme imzalamakta, bu sayede Türkiye’deki kargo teslimatları gerçekleşmiş olmaktadır.

Prosedürlere Dikkat Edilmeli

Yurtdışı kargo gönderileri, yurtiçi kargo gönderileri sırasında uygulanan işlemlerden çok daha yoğun işleme tabi tutulmaktadır. Çünkü gümrük mevzuatı ülkeden ülkeye farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle de kargo işlemleri ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Yurtdışı kargo gönderiminde detaylara dikkat edilmelidir. Uygulanan prosedürlerin birinde bile esik olması, kargonun geri gönderilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle profesyonel personelin hizmet verdiği kargo şirketleri ile irtibat kurulmalıdır. Hal böyle olunca, yurtdışına kargo nasıl gönderilir diye araştırma yapıldığında, profesyonel personeli olan kurumsal kargo şirketi ile gönderilir denilebilmektedir. Yurtdışına numune gönderileri, makine parçaları, hediyelikler gönderilebilmekte ya da getirtilebilmektedir. Bazı durumlarda ithalat ve ihracat ürünlerinin de kargo şirketleri aracılığı ile gönderilebilmesi mümkündür. Ancak bunun için gerekli olan prosedürlerin yerine getirilmesi gereklidir. Aksi takdirde bu tür gönderiler, ilgili ülkenin gümrüğünden geri dönmektedir. Kargo işlemleri arasında bulunan numune gönderimi, az sayıda ürünün gönderilmesini ihtiva etmektedir. Belirli bir sayıya kadar olan gönderiler, numune gönderi statüsündedir. Bu sayı aşıldığında işlem numune gönderimi olmaktan çıkmakta, ihracat ya da ithalat işlemine tabi olmaktadır. Ancak bilgilendirmede numune olarak belirtildiğinde, bu kez yasadışı bir kargo riski ortaya çıkmaktadır ve gümrük mevzuatları gereği gönderilere, ilgili ülkenin yetkilileri tarafından el konulabilmektedir. Bunun gibi olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmamak için gönderinin içeriğinin tam olarak paylaşılması, ayrıca yasalara da tam anlamıyla uyulması gerekmektedir. ABD ve Kanada gibi ülkeler, numune gönderilerinde bazı ayrıntılara dikkat etmektedir. Bu ayrıntıların başında numune ürünlerin kullanılabilir olmaması gelmektedir. Örneğin gönderilen tekstil numunesinin bazı yerlerinden kesik olması önemlidir. Aksi takdirde numune gönderi statüsünde değerlendirilmemektedir. Ayrıca kaç adet numune gönderilebileceği ile ilgili kurumsal kargo şirketleri ile irtibat kurulması tavsiye edilmektedir.

Kargo Hızlı Bir Şekilde Teslim Edilebilir

Her ülkenin gümrük mevzuatı değişkenlik göstermektedir. Kurumsal kargo şirketlerindeki profesyonel personel, ülkelerin gümrük mevzuatlarını bilmekte ve göndericiyi buna göre yönlendirmektedir. Ayrıca kurumsal firmalar, uçak havadayken ilgili ülkenin gümrük yetkilileri ile iletişim kurmakta, kargonun hızlı bir şekilde incelenmesini sağlayabilmektedir. Ancak kargo incelenirken firma yetkilisinin de hazır bulunması önemlidir. Kargo şirketi yetkilileri, uçak iner inmez ürünleri havaalanındaki antrepoya almakta, incelemenin de burada kısa süre içinde tamamlanmasını sağlamaktadır. Böylece kargonun tesliminde gecikme yaşanmamaktadır. Adresten adrese yapılan kargon teslimatlarında da aynı işlemler uygulanmaktadır. Havaalanındaki gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra kargo adrese teslim edilmektedir. Bazı kargolar için gümrük vergisi ödenirken, bazılarında bu vergi söz konusu olmamaktadır. Hangi kargonun gümrük vergisine tabi, hangisinin tabi olmadığını öğrenmek için kargo şirketi ile irtibata geçmek yeterlidir. Yurt dışına kargo nasıl gönderilir sorusunun cevabı araştırılırken kargo şirketinin müşteri hizmetleri ile irtibata geçmek, sorunun cevabının kısa bir süre içinde alınmasını sağlamaktadır. Bütün bunların haricinde bazı ülkelere kargo gönderebilmek için kurumsal bir şirket olmak gerekmektedir. Aynı şekilde gönderinin teslim edileceği adresin de yine bir şirket olması şarttır. Bu konuda yine kargo şirketinin müşteri temsilcilerinden detaylı bir bilgi edinilebilmektedir. Ülkelerin kendi gümrük mevzuatı vardır ve bazı ürünlerin bazı ülkelere girişi kesinlikle yasaktır. Kargo gönderimi yapılırken bu ayrıntılara da dikkat edilmelidir. Kargo şirketinin müşteri temsilcileri ile iletişime geçildiğinde, kargonun gümrükte kalıp kalmayacağı ile ilgili net bir bilgi edinmek mümkün olmaktadır.

Yanıcı, Yakıcı ve Patlayıcı Madde Gönderilemez

Yanıcı, yakıcı ve patlayıcı maddelerin kargo şirketleri aracılığı ile gönderilmesi kanunen yasaklanmıştır. Bunun haricinde adresten adrese olmayan gönderilerde kargo şirketinin sorumluluğu, ilgili ülkedeki havaalanına kadar olmaktadır. Ancak adresten adrese olan teslimatlarda kargo şirketinin sorumluluğu, gönderi adrese teslim edilene kadardır. Bu nedenle de şirketler, yasalarla taşınması yasak olan maddeleri kesinlikle taşımamaktadır. Böyle bir taşıma hizmet verdiklerinde tüm yasal sorumluluk kargo şirketindedir ve hiçbir ticari kuruluş, verdiği hizmet sırasında yasal sorumluluğu üstlenme taraftarı değildir. Bu nedenle, ne tür ürünlerin gönderilemeyeceği ile ilgili kargo şirketinin profesyonel personelinden bilgi alınması şattır. Bu bilgiler ışığında yurt dışına kargo nasıl gönderilir sorusunun cevabı araştırılırken, yurt dışına ne tür kargo gönderilemez sorusunun da araştırılması gereklidir.

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.Bireysel ve Kurumsal hava kargo taşıma hizmetleri veren Yurtdışı Kargo şirketi ile Türkiye'den yurt dışında belirtmiş olduğunuz ülke ve şehre Ekonomik yada Express servis seçenekleri vasıtasıyla sorunsuz bir şekilde ilgili destinasyon adresine itina ile teslim edilmektedir. Uzak Doğu, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Güney Afrika, Asya, Avrupa kıtaları üzerinde yer alan tüm ülkelere kargo gönderimi yapabilirsiniz. İhracat taşımacılığı ve numune gönderimi servislerini tek bir noktadan profesyonel bir kapsamda deneyimli ekibimiz ile yapmaktayız. Her ülkenin kendine göre gümrük müşavirliği olmaktadır, bundan dolayı her ülkenin ayrı vergilendirme şekli doğar. İhracat taşıma talepleri tamamen resmi ve belgeli olarak yapılmaktadır. Numune gönderimi her zaman daha pahalı servisler olmuştur, ihracat taşıması daha uygun bir kargo taşıma hizmetidir. Bu konuda günün her saati hiç çekinmeden firmamız uzman yetkililerini arayarak en kapsamlı bilgileri alabilmeniz mümkündür. Tüm yurt dışına gönderilen paket ve evraklar İstanbul merkez çıkışlı olmaktadır. Yurt içinde hangi şehirde olursanız olun, ilk önce gönderiyi İstanbul merkez ofisimize göndermeniz gerekmektedir. Merkez ofise ulaşan gönderiler an itibariyle işlem görerek, çıkış belgeleri hazırlandıktan sonra, ilk kalkış yapacak olan kargo uçağına sevk edilir ve direk olarak ilgili hava alanına gönderilir. Tüm kargo işlerinizde en uygun fiyatlarla, en hızlı taşıma süreleri yakalamak ve bunu daimi olarak alabilmek için havacılık şirketimiz ile çalışabilirsiniz. Bir kez bile hizmetlerimizi denemeniz halinde, diğer firmalardan farkımızı gözlerinizde tespit edeceksiniz. Siz hiç yerinizden kalkmayın, sadece Yurtdışı Kargo ile iletişim kurun, tüm gönderi talepleri işlerinizle biz ilgilenelim. Her müşteri yurt dışına kargo gönderimi yaparken aradığı en önemli bir kaç özellik şunlardır; taşıma maliyeti uygun olmalı, en hızlı teslimat süreleri verilmeli ve sorunsuz bir şekilde belirtilen adrese teslim edilmeli, bu maddeler her bireyin veya şirketin taşımacılık yapan firmada bulmak istediği en doğal haklarıdır. Lakin piyasada yüzlerce yurt dışına kargo taşımacılığı yapan ufak, orta ve büyük ölçekli firmalar bulunmaktadır. Bazıları çok köklü, bazıları kaliteli, bazıları ile çalışmak bile istemeyeceğiniz şekildedir. Biz firma olarak tüm beklentilerinizi tek bir noktadan rahatlıkla yapabilmeniz adına 15 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilere hizmetler sunmaktan mutluluk duymaktayız. Şirketimizin Daimi Müşterisi Olun ve Avantajlardan Yararlanın! Yıllar içerisinde bizimle sürekli olarak çalışan firma ve markalar, potansiyelimizin farkında olup, bir sonra ki hava taşıma hizmetlerinde hep bizi seçmişlerdir. Sizlerde seçkin müşteriler arasında yer almak ve her zaman en ucuz taşıma ücretleri ve çok hızlı ulaştırma süreleri ile yanınızda olma garantisi veriyoruz. Hiç bir gönderiyi ufak, büyük, az ve çok kilolu, ağır, hafif, küçük ayırmaksızın aynı değer ve ilgiyi göstererek, Türkiye'den dilediğiniz ülkeye göndermeniz mümkündür. Hava yolu taşıma sektöründe şöyle bir bilindik durum söz konusudur; az kilolu gönderilerin maliyetleri çok, çok kilolu kargo ücretleri daha uygun olmaktadır. Buna şöyle bir izahta yapabiliriz, taşımacılıkta kilo arttıkça yakalayacağınız maliyetler daha uygun olmaktadır. Her hangi bir gönderi süreci hakkında geniş kapsamlı bilgi vermek gerekirse; firmamızı arayan müşterilere öncelikle yollayacağı paketin en, boy, yükseklik ölçüleri sorulmaktadır. Telefon yolu ile iletişim kurduğunuz uzman operatörümüz online yardımı ile sizlere destek vermektedir. Bu bilgiler alındıktan sonra; en x boy x yükseklik / 5000 rakamına bölünmesiyle gönderinin net hacim ağırlığı ortaya çıkmaktadır. Daha sonra terazi üzerinde net ağırlığı hesaplanır ve ardından hangi ağırlık daha fazla geliyorsa onun üzerinden işlem görmektedir. Hava yolu taşımalarında her zaman gönderi hesaplama bilgileri bu şekilde operasyon yapılmaktadır. Net ağırlık ortaya çıktıktan sonra o kilo üzerinden gideceği ülke ve şehre göre ücret hesaplaması yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken gönderilecek ürünün teslimat süresi ortaya çıkmaktadır. Daha sonra belgeleri hazırlanan gönderi ilk kalkış yapacak olan firmamız bünyesi dahilinde hizmet sunan kargo uçağına sevk edilmektedir. Yurt dışı kargo hizmetinde karşı ödemeli gönderi asla yollanmaz. Çünkü tüm işlemler ve ödemeler çıkış yapacağı ülkede yapılacağı için, tüm ücretlendirme burada ödenmek zorundadır. Yoksa kargo ürün kabul edilmez. Lütfen bu konuda karşı ödemeli gönderi yapabilmek adına talepkar olmayınız. Ayrıca hava alanından hava limanına, adresten adrese, adresten hava alanına, hava alanından adrese gönderi seçenekleri ile uygulanmaktadır. Karşı ülkeye gönderilen ürünler her hangi bir ticari durum görülmesi taktirde, ilgili ülkenin gümrük müşaviri tarafından verilecek olan karar durumu ile akıbeti belli olmaktadır. Ya alıcıya ufak bir vergi çıkar, yada alınmaması gibi durumlarda imha edilmektedir. Yurt dışından Türkiye içine getirilmesi istenen kargolar, yurt içinden yurt dışına gönderi kadar uygun maliyetlerle yapılmamaktadır. Bu arada kargo gönderileri için verilen sürelere gümrük müşavirliği incelemesi dahil değildir. Bazen ilgili ülkelerde gümrük müşavirliğinin yoğun olması sebebiyle bir kaç gün aksama gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu konu kesinlikle firmamız ile alakalı bir sorun değildir. Çünkü her ülkeye mal girişinde ve çıkışında tüm kargolar gümrük aşamasından geçmeden, yetkili acenteye teslim edilmez. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler. Yurt Dışına Kargo Yollarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Gönderi yapacağı firmanın profesyonelliğine ve hizmet kalitesine, uygun taşıma ücretlerine dikkat edilmelidir. Yurt dışı gönderilerin de belirli kriterler vardır. Gıda, makine, tekstil, numune, özel eşya, şahsi giyim gibi kargoların her birinin evrak çalışmaları farklıdır. Gıda numunesi gönderdiğiniz zaman, o gıdayı üreten firmanın gıda üretim sertifikası, sağlam ambalaj yapılması ve ona göre belge hazırlanması gerekmektedir. Yani bir kargoyu müşteriden alıp, ilgili ülkeye gönderip, gümrükte takılması, malzemenin zarar görmesi, alıcıya sağlıklı bir şekilde teslim edilmemesi gibi bunların hepsi ayrı ayrı problemdir. Bizim firma olarak ilkemiz; sağlam ambalaj, uygun fiyat, müşteri memnuniyeti ve verilen süre içerisinde karşı tarafa malzemenin sorunsuz teslimatıdır. Bazı kargo firmaları gelen kayıtların hepsini alıp, normal kargo ile gönderir. Bu gümrükte takılır mı? Ambalajlaması iyi yapılmış mı? bakmazlar. Firma her zaman kazandığı parayı gözetmektedir. Her ülkenin kendine göre taşımacılık kuralları vardır. Mesela Rusya'ya ne gönderirseniz gönderin, alıcı ismine gitmez. Rusya'nın kuralı alıcının şirket olması, yani x ltd şti gibi normalde firmalar müşteriye bu bilgileri vermemektedir. Malı alır, karı cebine koyar Rusya'ya gönderir. Malın geri geleceği veya gümrükte takılacağını bilmektedir. Fakat işi kaçırmama adına, göndeririz efendim der ve gönderir. Giden mal ilgili ülkede takılır ve olan müşteriye olur. Hem kargo parasını kaybeder, hemde gönderiyi kaybeder. Gönderdiği firmaya dönüş yaptığı zaman, biz sizin paketinizi Rusya ülkesine gönderdik, kargonuz gümrükte takılmış, bizim yapabileceğimiz bir şey yok der ve kapatır. Kargoculuk İstanbul'dan Ankara'ya göndermek kadar basit değildir, yurt dışının ülkelerinin her birinin kargo kabul etmesi için gereken evraklar ve kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyduğunuz sürece gönderiler sıkıntısız kapsamda teslim edilir. Türkiye'nin yıllardır en kaliteli YURTDIŞI KARGO şirketi 2017 yılında da yapmış olduğu kampanyalar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca şirketimize tüm sosyal medya mecraları üzerinden de ulaşabilmeniz mümkündür. İstanbul içinde istenilen adrese kargo teslimatı firmamızın hızlı yurtdışı kargo ekibi ile sorunsuz ulaştırılmaktadır. Türkiye’den Yurt Dışına Kargo taşıması demek, insanın kişisel eşyalarının hızlı ve güvenilir bir şekilde belli bir yerden başka bir yere gönderimi demektir. Bu hizmetin asıl amacı, kısa bir zaman diliminde ve az maliyetle ulaştırılması gereken eşyaları başka bir yere taşımaktır. Kargonun kendi kelime anlamına bakıldığında ise yük anlamına gelmektedir. Kargo gönderimi yurt içi olabileceği gibi yurt dışına da yapılabilmektedir. Kısacası yurt içinden yurt içine, yurt dışından yurt dışına ve yurt dışından yurt içine gönderim yapabilmek için birçok seçenek vardır. Yurt dışına kargo taşımacılık yapan bir çok kargo firması bulunmaktadır. Tüm dünya ülkelerine olmak üzere bir çok seçenek vardır. İthalat ve ihracat servisleri de bulunmaktadır. Uçak kargo diğer taşıma seçeneklerine göre pahalı olarak bilinmesine rağmen son dönemlerde kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen taşımacılık sistemi olmuştur. Pahalılığına rağmen çok tercih edilmesinin en önemli sebebi alıcısına hızlı bir ulaşım hizmeti sağlamasıdır. Türkiye’den yollanan kargo taşımacılığının en önemli unsuru zaman faktörüdür. Alıcısına hızlı ulaşım sağlayan kargo şirketleri her zaman daha çok tercih edilmiştir. Yurtdışı kargo şirketleri uzun zamandan beri müşterilerine alternatif taşımacılık hizmetleri sunarak hem müşteri memnuniyeti sağlamakta hem de kendi ülkelerinin adından söz ettirerek ekonomilerine büyük katkılar sunmaktadır. Gönderimi yapılacak olan şeye göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Ayrıca ithalat ve ihracat taşımacılığında da fiyat farkı bulunmaktadır. Bunun yanında anlaşmalı hava yollarının fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Kargo hizmeti sunan firmalar rekabet sağlamaktadır. Bu yüzden daimi bir hava yolu ile çalışmak ve uygun fiyatlar vermek firma açısından yararlı olacaktır. Firmalara uçak kargo talebi gönderdiğiniz zaman çok hızlı cevap alabilirsiniz. Müşteri hedef kitlesini mutlu etmek amacıyla çalışan firmalar daima tercih edilmişlerdir. Kazanma ilkesi ile çalışan firmalar daima alternatifler belirlemektedirler. Hızlı ve ekonomik servis için çaba göstermektedirler. Yasal olan her ürün için gönderim yapılabilmektedir. Yük taşımacılığı haricinde numune kargo, hediye kargo gibi hizmetlerde bulunmaktadır. Gönderilecek ürün bir kilo veya yüklü miktarlarda bile olsa en uygun fiyatları alabilmek mümkündür. Evrak taşımacılığı da bir başka verilen hizmettir. Ticari amaçla veya bireysel amaçla olması önemli değildir. Yurt dışına hizmet veren kargo firmaları daima çözüm odaklıdır. Ayrıca evrak çıkışlarının sağlanabilmesi için proforma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Hava konşimentosu sayesinde evrak çıkışları çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca gümrük takibine de tutulmaz. Çünkü tüm dünya ülkelerinde bulunan kargo acente firmaları, takiplerini anlaşmalı oldukları hava yollarının kendi sistemleri üzerinden yapmaktadırlar. Yurt dışı kargo firmalarının verdikleri hizmetler; ihracat taşımacılığı, ithalat taşımacılığı, numune taşımacılığı, paket taşımacılığı, evrak taşımacılığı, kişisel eşya taşımacılığı gibi hizmetler vermektedirler. Yurtdışı kargo firmaları daima hızlı ve güvenilir taşımacılık ilkesini benimsemişlerdir. Ayrıca kaliteli hizmet anlayışlarına da sahiptirler. Firma bu evrak işini önemsediğinden dolayı kargo ile evrak gönderilmelerini kapıdan kapıya şeklinde yapar. Yapılan bu kapıdan kapıya hizmeti kurulmuş olan geniş ağ ile ve firmanın hizmet kalitesine güvendiği ortaklarıyla beraber işlerini üstün bir şekilde uygular. Ülkemiz geniş turizminden dolayı ziyarete gelen misafirler için firmamız yine çözüm ortağı halini almıştır. Türkiye'den gelen valizler tam adrese gönderilmesine önem gösterilir. Gönderimde ürün ağırlığı da önemlidir. Ülkelere göre değişkenlik gösteren tek konşimento ve proforma ile 100-150 kg arası çıkış sağlanır. Kargo 150kg üstünde ise ikinci konşimento ve proforma gönderilmesi mümkündür. Firmamız Verdiği üstün görev anlayışı ile beraber Türkiye’den tüm dünya ülkelerine için uluslararası boyutta hizmet veren bir firmadır. Çözüm ortakları dâhilinde ülkemize gelen kargolar hava yolları olarak ün kazanmış firmalar desteği ile beraber hizmetini sürdürmeye devam ediyor. Yurtdışı kargo gönderileri anlaşmalı hava yolları ile her gün düzenli bir biçimde ülke çıkışı mevcuttur. Firma ise yapmış olduğu uluslararası taşımacılık işinde Türk Hava Yolları başta olmak üzere sevkiyatlarını büyük bir özen ve güven içinde gerçekleştirir. Bununla beraber firma her gün yaptığı sevkiyattan dolayı zaman geçtikçe işini daha da büyütmüştür.

http://www.istanbulkargo.net/

Sohbet | Chat