Yurtdışı Kargo Taşımacılığı

Yurtdışı Kargo Taşımacılığı

YURTDIŞI KARGO TAŞIMACILIĞI

Yurtdışı Kargo Taşımacılığı denilince akla yurt dışına her türlü hava, kara, deniz ve demir yolu kullanılarak bir adresten diğer bir adrese kargonun yollanması gelmektedir. Yurtdışı kargo taşıma sektörü, okyanus gibi çok derin bir yapıya sahip her firmanın bu hizmeti tam anlamıyla ideal özelliklerde yerine getirebilmesi çok zordur. Yurtdışı kargo taşıma profesyonel ve geniş bir acente ağı olan şirketlerin sağlayabileceği kazancı çok sağlam bir sektördür. Ülkemizde onlarca yurt dışı kargo firması vardı bunlar yurt içinde yurt dışına ve yurt dışından yurt içine kargo gönderimi yapmaktadır.

Yurt dışına kargo gönderirken çok dikkat etmemiz gereken hususların başında iyi bir firma seçmek gelmektedir. İyi bir firma seçerken neler dikkat etmeliyiz; yurt dışına kargo gönderimi yapacağımız şirketin sabit bir numarası olmalıdır, sadece cep numarası olan şirketlere itibar edilmemelidir, yurt dışına kargo gönderen şirket bir marka olmalıdır, yurt dışı kargo şirketi gerekli tüm taşımacılık belgeleri tam ve eksiksiz olmalıdır, yurtdışı kargo firması her birimi için deneyimli ve uzman bir ekibe sahip olmalıdır, yurtdışı kargo şirketi tüm hava yolu taşıma konsollarını elinde tutmalıdır, yurtdışı kargo şirketi kayıt esnasından gönderi teslimatına kadar tüm süreçle en ince ayrıntısına kadar büyük bir titizlikle ilgilenmelidir, yurt dışı kargo şirketi hizmet talebinde bulunduğunuz da size fatura kesmelidir, yurtdışı kargo şirketi size gönderi takibi yapabilmeniz için kargo takip numarası vermelidir, gönderim yapacağınız firmanın ilgili ülkede güvenilir bir acentesi bulunmalıdır, gönderi teslimatı gerçekleştirecek firma tecrübeli ve bilgili bir servis olmalıdır, her şeyden önce karşılıklı bilgi alışverişi yaparken size güven vermelidir. Bu saydığımız maddeler olmayan firmalara asla itibar etmeyiniz, çünkü merdiven altı olarak tabir edilen cinsten bir yurtdışı havacılık firmasına ne kadar güvenebilirsiniz ki. Yeri gelecek çok önemli bir evrak gönderi yapacaksınız, yeri gelecek çok değerli bir ürün göndereceksiniz, güven vermeyen kalitesiz bir firmaya bu tarz gönderleri teslim eder misiniz, tabi ki etmezsiniz. Biz firma olarak size sunabildiğiniz; tüm uluslar arası taşımacılık belgeleri tam, vergi levhası olup her yıl devlete vergi ödeyen, taşımacılık yapılırken müşteriye verilmesi gereken tüm fatura irsaliye konşimento gibi dökümanlara sahip olan kurumsal hava yolu kargo taşıma şirketiyiz.

yurtdışı kurye

Avrupa, Asya, Amerika ve Afrika ülkelerinde ki tüm ülkelerde en az bir tane acentemiz bulunmaktadır. Almanya, Amerika, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, İspanya, Norveç, Fas, Cezayir, Kanada, Katar, Kamerun, Gana, Gine, İsrail, Ermenistan, Hindistan, Pakistan, Afganistan, Angola, Andorra, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Yemen, Sudan, Umman, Kuveyt, Kosova, Portekiz, Romanya, Polonya, Özbekistan, Gürcistan, Tacikistan, Japonya, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Danimarka, İzlanda, İrlanda, Macaristan, Makedonya, Lübnan, Litvanya, Letonya, Libya, Nijerya, Mısır, Jamaika, İran, Irak, Etiyopya, Malta, Meksika, Belçika, Çin, Slovakya, Slovenya, Senegal, Sırbistan,Küba, Gabon, Filistin, Finlandiya, Filipinler, Bangladeş, Bahreyn, Avusturya, Avustralya, Arnavutluk, Arjantin, Estonya, Singapur, Suriye, Tanzanya, Bolivya, Endonezya, Somali, Hırvatistan, Rusya ve Dubai gibi ülkelerde iki ile beş arasında değişkenlik gösteren geniş bir acente ağımız vardır. Yurtdışı Kargo şirketi tüm dünya da, dünyanın neresine giderseniz gidin firmamıza ait bir ofis bulursunuz. Tamamen Türk sermayesi ile kurulmuş, dünya çapında bünyesinde 200 ‘den fazla farklı millet insanı çalıştıran şirketimiz ile hava yolu kargo gönderimi yapabilirsiniz.

HAVA YOLU KARGO TAŞIMACILIK PROSEDÜRLERİ

Gönderi Adı ve Soyadı bilgileri.
Alıcı Adı ve Soyadı bilgileri.
Firma adı ve bilgileri.
Gönderici ve Alıcı E-mail bilgileri.
Gönderici ve Alıcı telefon numarası bilgileri.
Kargo çıkış ve varış ülkesi bilgileri.
Kargo cinsi, ürün adı bilgileri.
Kargo gönderi parça sayısı bilgileri.
Kargo En-Boy-Yükseklik olarak bilgileri.
Kargo toplam brüt ağırlığı bilgileri
Kargo çıkış ve teslim tarihi bilgileri

Yukarı da hazırladığımız kargo gönderi bilgileri prosedürleri eksiksiz bir şekilde operasyonu hazırlayacak yetkiliye iletilmelidir. Bu bilgilerin tam ve eksiksiz bir şekilde iletilmesi çok önemlidir. Bu bilgilere göre operasyon şeması, kargo maliyet ücretleri ve teslimat süreleri ortaya çıkmaktadır. Bazı ülke gümrük mevzuatlarına göre, gönderici ve alıcı firma olma zorunluluğu vardır, bu tip durumlar için firmamız müşteriye detaylı bilgileri aktarmakta, müşteriyi her aşamada bilgilendirmektedir 20 yılı aşkın bir süredir hizmet veren hava yolu kargo şirketimiz, binlerce evrak ve paket gönderimi yapmış, sektörde adeta yıllanmış bir şarap gibi tadından içilmeyecek kıvamda başarılı bir markadır. Sizlere verdiğimiz hizmet kalitesi ve sorunsuz teslimatlar sayesinde, her kesimden insanın güvenini kazanmış, her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan nadir firmalardan biriyiz. 

acil uçak kargo

HER ÜLKEYE KARGO SERVİSİ YAPMAKTAYIZ

Firmamız dünya çapında 220  nin üstünde ülke ve binlerce şehre kargo gönderimi yapmaktadır. Hava limanı bulunan her ülke ve şehre hava yolu kargo taşımacılık hizmetleri vermekteyiz. Her firma dünyanın tüm ülkelerine gönderi taşıma hizmeti vermemektedir, kimi firmalar sınırlı sayıda ülkeye hizmet verir. Biz firma olarak dünya üzerinde tüm ülkelere aynı güven ve değerle taşımacılık hizmetlerimize son sürat devam etmekteyiz. Siz sadece talebinizi iletip, kahvenizi içip arkanıza büyük bir rahatlıkla yaslanıyorsunuz, yurtdışı kargo şirketi olarak bütün süreçle en ince ayrıntısına kadar biz ilgileniyoruz. Kargo kaydı oluşturup, adresinizden gönderi teslim alınıp, yapılan tüm kontrollerden geçip, tüm çıkış işlemleri yapıldıktan ve çıkış sağlandıktan sonra, ilgili ülkeye varış yapıp burada gümrük memurlarının kontrollerinden geçip, yetkili acentemiz tarafından karşılanıp kapı adresine kadar teslim edilen gönderinin an an tüm aşamalarda size detaylı şekilde bilgilerini aktarmaktayız. Biz işimizi severek yapan, tamamen eğitimli bir ekipten kurulan yurtdışı uçak kargo şirketiyiz.

Dilerseniz size verdiğimiz gönderi numarası ile web sayfamız üzerinden an ve an gönderinin durumunu inceleyebilir, şuan hangi aşamada olduğunu izleyebilirsiniz. Kargo takip sorgulama hizmetinden ne zaman isterseniz yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, kargo sorgulama bölümüne size verdiğimiz gönderi numarasını girmek ve ardından sorgula butonuna tıklamaktır. Sorgula butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gönderinin durumu rapor olarak sunulacaktır. Dilerseniz bu raporu bilgisayarınıza indirebilir, yazdır butonuna tıklayarak yazıcıdan bilgileri çıkarabilirsiniz. 

ÖDEMELER GÖNDERİCİ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR

Yurtdışı kargo gönderme işleminde, bütçenize uyacak şekilde ekonomik bir servis yakalamak gerçekten çok zordur. Firmamız her keseye, her bütçeye uygun çok ekonomik kargo gönderi maliyetleri çıkarmaktadır. Yurt dışına yapılan kargo gönderileri her zaman gönderici tarafından ödenmektedir, karşı ödemeli gönderiler hava yolu kargo taşımacılığında yoktur. Yurt dışına gönderi yapılacak kargonun güvenle bir şekilde ilgili ülkeye taşınması önemlidir, bu hizmet güçlü alt yapıya sahip olan firmamızla sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Hava yolunda güven ve hızın önemli çok büyüktür. Güvenli ve hızlı bir teslimat yapılması için yurtdışı uçak kargo şirketimizi seçmeniz gerekmektedir. Türkiye’nin yurt dışında ki önemli temsilcilerinden biri olan firmamız, kalitesinden ödün vermeden tüm hava yolu kargo taşımacılık servislerini sunmaktadır.

yurtdışı hava kargo

Hava alanından hava alanına, hava alanından adrese, adresten hava alanına ve adresten adrese hava yolu kargo seçeneklerinden, size en uygun hizmeti seçebilirsiniz. Firmamız saydığımız bütün hizmet seçeneklerini kaliteli bir şekilde müşterilerine servis ederek sunmaktadır. Hava yolu ihracat taşımacılığı, hava yolu ithalat taşımacılığı ve kurye olarak tabir ettiğiniz numune bazlı gönderi çıkışları şirketimiz tarafından profesyonel bir kapsamda verilmektedir. Gönderi hizmeti seçeneğini siz belirliyorsunuz, ilgili ülkeye sevkiyatını biz düzenliyoruz. Kısaca; siz hava kargo taleplerinizi bize iletiyorsunuz, biz de tüm süreçle kendi kargomuz gibi titizlik çerçevesi içerisinde göndericiden alıcıya ulaştırıyoruz.

Express hava yolu kargo gönderimi ve Ekonomik hava yolu kargo gönderimi olarak, iki çeşit servis olanağımız mevcuttur. Express kargo taşımacılığı en hızlı kargo gönderi hizmetidir, dünya da hava yolu express kargo taşımacılığı kadar hızlı bir servis olan başka bir kargo taşımacılığı yoktur. Express kargo hizmeti diğer gönderi servislerine göre ücretlendirme bakımından daha pahalı bir servistir ama zaman hassasiyeti olan gönderiler için en ideal hizmet türüdür. Ekonomik kargo gönderi servisi ise çok uygun maliyetli kargo taşıma hizmetidir, bu serviste zaman hassasiyeti olmayan gönderiler için ideal durumdadır. Express kargo gönderi seçeneğine göre çok uygundur ve her keseye hitap etmektedir. 

Yurt dışına evrak gönderme işlemi, mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilmelidir. Bu hizmetin güvenli bir şekilde yerine getirilebilmesi için de mutlaka profesyonel ekiplerin görev yaptığı kurumsal firmalarla iletişime geçilmelidir. Konuda anlattığımız üzere bu hava yolu kargo firması biz olmalıyız, yurtdışı evrak gönderimi hizmetleri konusunda uzman bir yapıya sahiyiz. Yurt dışına evrak göndermek istiyorsanız hemen şirketimiz ile irtibata geçiniz. Kurumsal firmalar, acil ve öncelikli tüm evrakı yurt dışına özenle taşımakta ve adresine güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Yurtdışı gönderilerinin Türkiye’den yurt dışına, yurt dışından da Türkiye’ye yer durumuna bağlı olarak bir gün içinde teslim edilmesi önemlidir. Güçlü altyapısı olan firmamız, uçak kargo ile hediyelik eşyadan koliye, paketten evraka kadar onlarca farklı ürünü güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Uluslararası kargo evrak gönderme hizmetinde firmamız, evrakı adresten almakta, uçak kargo ile belirtilen ülkeye hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır.

Yurt dışından paket getirmek ya da yurtdışı paket gönderme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle bu hizmeti profesyonel bir şekilde gerçekleştiren firmamızla irtibata geçmek önemlidir. Bu servisi en uygun maliyetlerle sunan firmamız; gerek paket, gerekse de koli gönderimlerini güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Kurumsal firmamız, yurt dışına yapılan gönderiler ya da yurt dışından getirtilen her türlü ürünü adrese kadar sorunsuz teslim edebilmektedir. Yurt dışına zarf, doküman, koli, paket, gibi tüm gönderilerin sıkıntı yaşanmadan gönderilmesini sağlayan profesyonel kargo şirketimiz, tüm bu işlemleri hava yolu ile gerçekleştirmektedir. Hava yolu şirketinin de güvenli olması önemlidir. Çünkü güvenli hava yolu şirketi, gönderilerin de hava alanına sorunuz bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. 

Yurtdışı zarf gönderimi için çok sayıda kurye ve kargo firması bulunmaktadır. Ancak bunların tamamının kaliteli hizmet verdiği söylenememektedir. Yurt dışına zarf gönderimi için profesyonel ekiplere sahip kurumsal kargo ve kurye firmamız ile iletişime geçilmelidir. Kurumsal hizmetler sunan firmamız, dünyanın önde gelen ve hemen hemen tüm ülkelere dağıtım ağı olan dünya çapında taşımacılık şirketleri ile işbirliği yapmakta ve bu sayede hızlı teslimat gerçekleştirebilmektedir. Hızlı taşımacılık ile ilgili gerekli tüm altyapılara sahip olan firmamız, dünyaya açılmaya çalışan yerli sermayenin de en büyük destekçisidir. Zarf, koli, paket, evrak gönderilerini güvenli bir şekilde yerine getiren kargo firmamız, ürün numunelerinin de gönderilmesini zamanında gerçekleştirmektedir. Bu sayede işletmeler yeni pazarlar elde etmekte, dolayısı ile ülkenin döviz kazancına da katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte yeni pazarlara açılan firmamız sayesinde iş gücü artmakta, işsizlik azalarak ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadırlar. Kargo işletmeleri de ticaret köprüsü görevini üstlenmektedir. Bu bilinçle hareket eden kargo kuruluşumuz, dünyanın her yerine teslimatlar gerçekleştirmektedir. Bizi seçin aklınız kargo gönderisinde kalmasın. 

Yurtdışı kargo gönderimi hizmeti arasında ilaç, aşı ve serum gönderimi de bulunmaktadır. Tüm sağlık malzemeleri, faturaları ve Sağlık Bakanlığı onayla evrakı ile ilgili ülkelerdeki adreslere teslim edilmektedir. Sağlık malzemelerinin yanı sıra medikal ve kozmetik ürünleri de nakliyesi yapılmaktadır. Rujlar, ojeler, pudralar gibi kozmetik ürünleri, üretim sertifikası ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış çıkış evrakı ile birlikte arzu edilen her adrese zamanında ve güvenli bir şekilde teslim edilebilmektedir.

Firmamız aracılığıyla yurt dışına tekstil ürünleri gönderimi yapılmaktadır. Yurt dışındaki fabrikalar, tekstil atölyeleri gibi çok sayıda firmaya tekstil ürünlerinin gönderimi yapılmaktadır. Ancak bu ürünlerin gümrüğe tabi olduğu bilinmelidir. Numune gönderileri ise gümrük kapsamına girmemektedir. Gümrüğe tabi olan ürünlerin hava alanından hızlı bir şekilde transferinin sağlanması için kargo firması ilgili gümrük merkezini bilgilendirmekte, bu sayede ürünler hava alanına indikten sonra kontrolü, kargo firmasının antreposunda yapılmaktadır.

Yurt dışına makineler ve makine yedek parçaları gönderimi, otomotiv sektörü ile ilgili yedek parçalar ve benzeri parçalar, kurumsal kargo şirketleri ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu gönderilerin ayrıntılı bir şekle bildirilmesi, gümrük aşamasında zaman kaybını ortadan kaldırmaktadır.

Yurt dışına mobilya gönderiminin de yapılması mümkündür. Ev ve ofis mobilyaları, antika mobilyalar ve benzeri tüm ahşap ürünler, hava taşımacılığı ile güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. 

 

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.Bireysel ve Kurumsal hava kargo taşıma hizmetleri veren Yurtdışı Kargo şirketi ile Türkiye'den yurt dışında belirtmiş olduğunuz ülke ve şehre Ekonomik yada Express servis seçenekleri vasıtasıyla sorunsuz bir şekilde ilgili destinasyon adresine itina ile teslim edilmektedir. Uzak Doğu, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Güney Afrika, Asya, Avrupa kıtaları üzerinde yer alan tüm ülkelere kargo gönderimi yapabilirsiniz. İhracat taşımacılığı ve numune gönderimi servislerini tek bir noktadan profesyonel bir kapsamda deneyimli ekibimiz ile yapmaktayız. Her ülkenin kendine göre gümrük müşavirliği olmaktadır, bundan dolayı her ülkenin ayrı vergilendirme şekli doğar. İhracat taşıma talepleri tamamen resmi ve belgeli olarak yapılmaktadır. Numune gönderimi her zaman daha pahalı servisler olmuştur, ihracat taşıması daha uygun bir kargo taşıma hizmetidir. Bu konuda günün her saati hiç çekinmeden firmamız uzman yetkililerini arayarak en kapsamlı bilgileri alabilmeniz mümkündür. Tüm yurt dışına gönderilen paket ve evraklar İstanbul merkez çıkışlı olmaktadır. Yurt içinde hangi şehirde olursanız olun, ilk önce gönderiyi İstanbul merkez ofisimize göndermeniz gerekmektedir. Merkez ofise ulaşan gönderiler an itibariyle işlem görerek, çıkış belgeleri hazırlandıktan sonra, ilk kalkış yapacak olan kargo uçağına sevk edilir ve direk olarak ilgili hava alanına gönderilir. Tüm kargo işlerinizde en uygun fiyatlarla, en hızlı taşıma süreleri yakalamak ve bunu daimi olarak alabilmek için havacılık şirketimiz ile çalışabilirsiniz. Bir kez bile hizmetlerimizi denemeniz halinde, diğer firmalardan farkımızı gözlerinizde tespit edeceksiniz. Siz hiç yerinizden kalkmayın, sadece Yurtdışı Kargo ile iletişim kurun, tüm gönderi talepleri işlerinizle biz ilgilenelim. Her müşteri yurt dışına kargo gönderimi yaparken aradığı en önemli bir kaç özellik şunlardır; taşıma maliyeti uygun olmalı, en hızlı teslimat süreleri verilmeli ve sorunsuz bir şekilde belirtilen adrese teslim edilmeli, bu maddeler her bireyin veya şirketin taşımacılık yapan firmada bulmak istediği en doğal haklarıdır. Lakin piyasada yüzlerce yurt dışına kargo taşımacılığı yapan ufak, orta ve büyük ölçekli firmalar bulunmaktadır. Bazıları çok köklü, bazıları kaliteli, bazıları ile çalışmak bile istemeyeceğiniz şekildedir. Biz firma olarak tüm beklentilerinizi tek bir noktadan rahatlıkla yapabilmeniz adına 15 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilere hizmetler sunmaktan mutluluk duymaktayız. Şirketimizin Daimi Müşterisi Olun ve Avantajlardan Yararlanın! Yıllar içerisinde bizimle sürekli olarak çalışan firma ve markalar, potansiyelimizin farkında olup, bir sonra ki hava taşıma hizmetlerinde hep bizi seçmişlerdir. Sizlerde seçkin müşteriler arasında yer almak ve her zaman en ucuz taşıma ücretleri ve çok hızlı ulaştırma süreleri ile yanınızda olma garantisi veriyoruz. Hiç bir gönderiyi ufak, büyük, az ve çok kilolu, ağır, hafif, küçük ayırmaksızın aynı değer ve ilgiyi göstererek, Türkiye'den dilediğiniz ülkeye göndermeniz mümkündür. Hava yolu taşıma sektöründe şöyle bir bilindik durum söz konusudur; az kilolu gönderilerin maliyetleri çok, çok kilolu kargo ücretleri daha uygun olmaktadır. Buna şöyle bir izahta yapabiliriz, taşımacılıkta kilo arttıkça yakalayacağınız maliyetler daha uygun olmaktadır. Her hangi bir gönderi süreci hakkında geniş kapsamlı bilgi vermek gerekirse; firmamızı arayan müşterilere öncelikle yollayacağı paketin en, boy, yükseklik ölçüleri sorulmaktadır. Telefon yolu ile iletişim kurduğunuz uzman operatörümüz online yardımı ile sizlere destek vermektedir. Bu bilgiler alındıktan sonra; en x boy x yükseklik / 5000 rakamına bölünmesiyle gönderinin net hacim ağırlığı ortaya çıkmaktadır. Daha sonra terazi üzerinde net ağırlığı hesaplanır ve ardından hangi ağırlık daha fazla geliyorsa onun üzerinden işlem görmektedir. Hava yolu taşımalarında her zaman gönderi hesaplama bilgileri bu şekilde operasyon yapılmaktadır. Net ağırlık ortaya çıktıktan sonra o kilo üzerinden gideceği ülke ve şehre göre ücret hesaplaması yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken gönderilecek ürünün teslimat süresi ortaya çıkmaktadır. Daha sonra belgeleri hazırlanan gönderi ilk kalkış yapacak olan firmamız bünyesi dahilinde hizmet sunan kargo uçağına sevk edilmektedir. Yurt dışı kargo hizmetinde karşı ödemeli gönderi asla yollanmaz. Çünkü tüm işlemler ve ödemeler çıkış yapacağı ülkede yapılacağı için, tüm ücretlendirme burada ödenmek zorundadır. Yoksa kargo ürün kabul edilmez. Lütfen bu konuda karşı ödemeli gönderi yapabilmek adına talepkar olmayınız. Ayrıca hava alanından hava limanına, adresten adrese, adresten hava alanına, hava alanından adrese gönderi seçenekleri ile uygulanmaktadır. Karşı ülkeye gönderilen ürünler her hangi bir ticari durum görülmesi taktirde, ilgili ülkenin gümrük müşaviri tarafından verilecek olan karar durumu ile akıbeti belli olmaktadır. Ya alıcıya ufak bir vergi çıkar, yada alınmaması gibi durumlarda imha edilmektedir. Yurt dışından Türkiye içine getirilmesi istenen kargolar, yurt içinden yurt dışına gönderi kadar uygun maliyetlerle yapılmamaktadır. Bu arada kargo gönderileri için verilen sürelere gümrük müşavirliği incelemesi dahil değildir. Bazen ilgili ülkelerde gümrük müşavirliğinin yoğun olması sebebiyle bir kaç gün aksama gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu konu kesinlikle firmamız ile alakalı bir sorun değildir. Çünkü her ülkeye mal girişinde ve çıkışında tüm kargolar gümrük aşamasından geçmeden, yetkili acenteye teslim edilmez. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler. Yurt Dışına Kargo Yollarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Gönderi yapacağı firmanın profesyonelliğine ve hizmet kalitesine, uygun taşıma ücretlerine dikkat edilmelidir. Yurt dışı gönderilerin de belirli kriterler vardır. Gıda, makine, tekstil, numune, özel eşya, şahsi giyim gibi kargoların her birinin evrak çalışmaları farklıdır. Gıda numunesi gönderdiğiniz zaman, o gıdayı üreten firmanın gıda üretim sertifikası, sağlam ambalaj yapılması ve ona göre belge hazırlanması gerekmektedir. Yani bir kargoyu müşteriden alıp, ilgili ülkeye gönderip, gümrükte takılması, malzemenin zarar görmesi, alıcıya sağlıklı bir şekilde teslim edilmemesi gibi bunların hepsi ayrı ayrı problemdir. Bizim firma olarak ilkemiz; sağlam ambalaj, uygun fiyat, müşteri memnuniyeti ve verilen süre içerisinde karşı tarafa malzemenin sorunsuz teslimatıdır. Bazı kargo firmaları gelen kayıtların hepsini alıp, normal kargo ile gönderir. Bu gümrükte takılır mı? Ambalajlaması iyi yapılmış mı? bakmazlar. Firma her zaman kazandığı parayı gözetmektedir. Her ülkenin kendine göre taşımacılık kuralları vardır. Mesela Rusya'ya ne gönderirseniz gönderin, alıcı ismine gitmez. Rusya'nın kuralı alıcının şirket olması, yani x ltd şti gibi normalde firmalar müşteriye bu bilgileri vermemektedir. Malı alır, karı cebine koyar Rusya'ya gönderir. Malın geri geleceği veya gümrükte takılacağını bilmektedir. Fakat işi kaçırmama adına, göndeririz efendim der ve gönderir. Giden mal ilgili ülkede takılır ve olan müşteriye olur. Hem kargo parasını kaybeder, hemde gönderiyi kaybeder. Gönderdiği firmaya dönüş yaptığı zaman, biz sizin paketinizi Rusya ülkesine gönderdik, kargonuz gümrükte takılmış, bizim yapabileceğimiz bir şey yok der ve kapatır. Kargoculuk İstanbul'dan Ankara'ya göndermek kadar basit değildir, yurt dışının ülkelerinin her birinin kargo kabul etmesi için gereken evraklar ve kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyduğunuz sürece gönderiler sıkıntısız kapsamda teslim edilir. Türkiye'nin yıllardır en kaliteli YURTDIŞI KARGO şirketi 2017 yılında da yapmış olduğu kampanyalar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca şirketimize tüm sosyal medya mecraları üzerinden de ulaşabilmeniz mümkündür. İstanbul içinde istenilen adrese kargo teslimatı firmamızın hızlı yurtdışı kargo ekibi ile sorunsuz ulaştırılmaktadır. Türkiye’den Yurt Dışına Kargo taşıması demek, insanın kişisel eşyalarının hızlı ve güvenilir bir şekilde belli bir yerden başka bir yere gönderimi demektir. Bu hizmetin asıl amacı, kısa bir zaman diliminde ve az maliyetle ulaştırılması gereken eşyaları başka bir yere taşımaktır. Kargonun kendi kelime anlamına bakıldığında ise yük anlamına gelmektedir. Kargo gönderimi yurt içi olabileceği gibi yurt dışına da yapılabilmektedir. Kısacası yurt içinden yurt içine, yurt dışından yurt dışına ve yurt dışından yurt içine gönderim yapabilmek için birçok seçenek vardır. Yurt dışına kargo taşımacılık yapan bir çok kargo firması bulunmaktadır. Tüm dünya ülkelerine olmak üzere bir çok seçenek vardır. İthalat ve ihracat servisleri de bulunmaktadır. Uçak kargo diğer taşıma seçeneklerine göre pahalı olarak bilinmesine rağmen son dönemlerde kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen taşımacılık sistemi olmuştur. Pahalılığına rağmen çok tercih edilmesinin en önemli sebebi alıcısına hızlı bir ulaşım hizmeti sağlamasıdır. Türkiye’den yollanan kargo taşımacılığının en önemli unsuru zaman faktörüdür. Alıcısına hızlı ulaşım sağlayan kargo şirketleri her zaman daha çok tercih edilmiştir. Yurtdışı kargo şirketleri uzun zamandan beri müşterilerine alternatif taşımacılık hizmetleri sunarak hem müşteri memnuniyeti sağlamakta hem de kendi ülkelerinin adından söz ettirerek ekonomilerine büyük katkılar sunmaktadır. Gönderimi yapılacak olan şeye göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Ayrıca ithalat ve ihracat taşımacılığında da fiyat farkı bulunmaktadır. Bunun yanında anlaşmalı hava yollarının fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Kargo hizmeti sunan firmalar rekabet sağlamaktadır. Bu yüzden daimi bir hava yolu ile çalışmak ve uygun fiyatlar vermek firma açısından yararlı olacaktır. Firmalara uçak kargo talebi gönderdiğiniz zaman çok hızlı cevap alabilirsiniz. Müşteri hedef kitlesini mutlu etmek amacıyla çalışan firmalar daima tercih edilmişlerdir. Kazanma ilkesi ile çalışan firmalar daima alternatifler belirlemektedirler. Hızlı ve ekonomik servis için çaba göstermektedirler. Yasal olan her ürün için gönderim yapılabilmektedir. Yük taşımacılığı haricinde numune kargo, hediye kargo gibi hizmetlerde bulunmaktadır. Gönderilecek ürün bir kilo veya yüklü miktarlarda bile olsa en uygun fiyatları alabilmek mümkündür. Evrak taşımacılığı da bir başka verilen hizmettir. Ticari amaçla veya bireysel amaçla olması önemli değildir. Yurt dışına hizmet veren kargo firmaları daima çözüm odaklıdır. Ayrıca evrak çıkışlarının sağlanabilmesi için proforma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Hava konşimentosu sayesinde evrak çıkışları çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca gümrük takibine de tutulmaz. Çünkü tüm dünya ülkelerinde bulunan kargo acente firmaları, takiplerini anlaşmalı oldukları hava yollarının kendi sistemleri üzerinden yapmaktadırlar. Yurt dışı kargo firmalarının verdikleri hizmetler; ihracat taşımacılığı, ithalat taşımacılığı, numune taşımacılığı, paket taşımacılığı, evrak taşımacılığı, kişisel eşya taşımacılığı gibi hizmetler vermektedirler. Yurtdışı kargo firmaları daima hızlı ve güvenilir taşımacılık ilkesini benimsemişlerdir. Ayrıca kaliteli hizmet anlayışlarına da sahiptirler. Firma bu evrak işini önemsediğinden dolayı kargo ile evrak gönderilmelerini kapıdan kapıya şeklinde yapar. Yapılan bu kapıdan kapıya hizmeti kurulmuş olan geniş ağ ile ve firmanın hizmet kalitesine güvendiği ortaklarıyla beraber işlerini üstün bir şekilde uygular. Ülkemiz geniş turizminden dolayı ziyarete gelen misafirler için firmamız yine çözüm ortağı halini almıştır. Türkiye'den gelen valizler tam adrese gönderilmesine önem gösterilir. Gönderimde ürün ağırlığı da önemlidir. Ülkelere göre değişkenlik gösteren tek konşimento ve proforma ile 100-150 kg arası çıkış sağlanır. Kargo 150kg üstünde ise ikinci konşimento ve proforma gönderilmesi mümkündür. Firmamız Verdiği üstün görev anlayışı ile beraber Türkiye’den tüm dünya ülkelerine için uluslararası boyutta hizmet veren bir firmadır. Çözüm ortakları dâhilinde ülkemize gelen kargolar hava yolları olarak ün kazanmış firmalar desteği ile beraber hizmetini sürdürmeye devam ediyor. Yurtdışı kargo gönderileri anlaşmalı hava yolları ile her gün düzenli bir biçimde ülke çıkışı mevcuttur. Firma ise yapmış olduğu uluslararası taşımacılık işinde Türk Hava Yolları başta olmak üzere sevkiyatlarını büyük bir özen ve güven içinde gerçekleştirir. Bununla beraber firma her gün yaptığı sevkiyattan dolayı zaman geçtikçe işini daha da büyütmüştür.

http://www.istanbulkargo.net/

Sohbet | Chat