Yurtdışı Ucuz Kargo

Yurtdışı Ucuz Kargo gönderi şirketi, tüm yurtdışı uçak kargo hizmetlerinde müşterilerine ucuz maliyetli kargo gönderileri yapan hızlı kargo taşımacılık firmasıdır. Tüm dünya ülkelerine yurtdışı ucuz kargo hizmeti verilmektedir. Firmamız müşterilerine, ucuz maliyetli kargo gönderi taşıma hizmetleri sunmasının yanı sıra en hızlı teslimat süreleri ile kaliteli hizmetin tek adresi olmuştur. Yurt dışına ucuz uçak kargo hizmeti almak için, çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcimize eksiksiz bir şekilde gönderi bilgilerini aktarmanız gerekmektedir. Yurtdışı ucuz hava kargo şirketi tüm müşterilerine verdiği ucuz kargo hizmetiyle kargo yaşantısına devam etmektedir.

Yurtdışı Ucuz Kargo

YURTDIŞI UCUZ KARGO GÖNDERİMİ

Yurtdışı Ucuz Kargo gönderi şirketi, tüm yurtdışı uçak kargo hizmetlerinde müşterilerine ucuz maliyetli kargo gönderileri yapan hızlı kargo taşımacılık firmasıdır. Tüm dünya ülkelerine yurtdışı ucuz kargo hizmeti verilmektedir. Firmamız müşterilerine, ucuz maliyetli kargo gönderi taşıma hizmetleri sunmasının yanı sıra en hızlı teslimat süreleri ile kaliteli hizmetin tek adresi olmuştur. Yurt dışına ucuz uçak kargo hizmeti almak için, çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcimize eksiksiz bir şekilde gönderi bilgilerini aktarmanız gerekmektedir. Yurtdışı ucuz hava kargo şirketi tüm müşterilerine verdiği ucuz kargo hizmetiyle kargo yaşantısına devam etmektedir.

TÜM GÖNDERİLER GÜMRÜK İŞLEMLERİNDEN GEÇER

Yurtdışı Kargo Hizmetleri, hava yolu kargo gönderi taşıma şirketi hızlı ve güvenli servisi ile tüm müşterilere düşük maliyetli kargo fiyatları ve çok hızlı teslim süreli hava kargo taşımacılığı vermektedir. Günümüzde hava yolu uçak kargo taşımacılığı kadar hızlı farklı bir taşımacılık hizmeti yoktur. Çok acil gönderilmesi gereken ve zaman hassasiyetli gönderiler için en uygun ve en ideal kargo taşımacılığı hava yoludur. Hava yolu taşımacılığında kesinlikle KDV tarzında vergi yoktur. Çünkü yurtdışı açık hava sahası üzerinden yapılan kargo gönderileri herhangi bir vergiye tabi tutulmaz. Bu husus sadece yurt dışına yapılan hava kargo hizmetleri için geçerlidir. Özellikle altını çizerek tekrardan belirtmek gerekirse, yurtdışı hava yolu uçakla kargo gönderi taşımalarında KDV gibi hiç bir vergilendirme yoktur. Olası gönderi vergilendirilmesi sadece şu şekilde oluşmaktadır; ithalat, ihracat ve numune bazlı kurye olarak tabir ettiğimiz servislerde, ilgili ülke gümrük mevzuatları ürün fiyatlarına göre vergilendirmeler çıkabilmektedir. Yurtdışı Kargo Şirketi olarak proforma da ürün gerçek fiyatını düşük göstersekte, varış yapılan ülkede gümrük memurlarının yapacağı kontrollerde ürünün ticari fiyatı daha yüksek olduğu tespit edilirse, o ülkenin gümrük mevzuatlarına göre bir miktar vergilendirme çıkması kaçınılmazdır. Bu durum tamamen karşı gümrük insafiyetine kalmış bir şeydir.  Hiç bir yurtdışı uçak kargo şirketi bu konuda kesin bir şey söyleyemez, sadece yapabilecekleri müşteri yararına husus, ürünün gerçek değerini proforma da düşük göstermektir. Bu yapılan olanak, olası gümrük vergileri içim çıkabilecek verginin minimuma inmesi kolaylığını sağlayacaktır. Her ülkenin kendine has gümrük mevzuatları bulur, hiç bir ülkenin gümrük mevzuatları, bir diğer ülkeyle sabit değildir ve her ülkede değişik gümrük prosedürleri işlemektedir.

acil uçak kargo

GÜMRÜKLÜ GÖNDERİLER ALICI TARAFINDAN HAVA LİMANINDAN TESLİM ALINIR

Gönderi varış ülkesine giriş yaptıktan sonra, gümrük kontrol bölümüne gönderilir. Gümrük kontrol memuru gönderi paketini açarak kontrol yapar, hava taşımacılığında yasaklı ürün olup olmadığını, gönderinin ticari amaçlı yada numune bazlı olduğunu inceler. Gümrük memuru paketin ticari amaçlı olduğuna kanaat getirirse, ilgili ülke vergi kanunları gereğince gümrükleme vergisi uygular. Bunun adı gümrük incelemesidir. Gümrük incelemesine takılan paket, o ülkede ki dağıtıcı firmaya teslim edilmez. Direk o ülkede ki alıcı aranarak bilgi verilir, paketinin gümrükte takıldığını ve alıcının vergi ödeyerek gelip teslim alması istenir. 3 iş günü içerisinde alıcı hava limanı gümrük bölümünden tahakkuk edilen vergiyi ödeyerek paketini teslim alabilir. Alıcı gümrüğe gitmediği takdirde üç iş günü içerisinde Türkiye’de ki dağıtıcı firmaya, o ülkede ki belirlenmiş verginin 3 katını fatura ederek, yurt içinde ki gönderen firmaya geri gönderme hakkına sahiptir. Fakat alıcı vergiyi yüksek bulup ödemeyi kabul etmezse ücretsiz olarak imha ettirme hakkına sahiptir. Gönderiniz gümrükten geçtiği takdirde ilgili ülkede ki dağıtıcı firmaya teslim edilerek, aynı gün içinde belirtilen adreste ki şahısa teslimat gerçekleştirilir.  

Yurtdışı hava kargo şirketimizi arayarak, müşteri temsilcimize; gönderinin çıkış ve varış yapacağı ülkeleri, gönderi içeriği ve kap(adet) sayısı, gönderi net ağırlığı, gönderinin en-boy-yükseklik olarak ölçü bilgilerini eksiksiz bir şekilde aktarmanız gerekmektedir. Eksiksiz, tam şekilde aktarılan bilgiler operasyon merkezimizde ki  uzman ve deneyimli yurtdışı kargo operatörlerimiz tarafından incelenerek, hava navlun fiyatı ve gönderi teslimat süreleri çok kısa sürede tarafınıza iletilecektir. Verilen hava navlun fiyatı size uygun geldiği takdirde hemen kayıt işlemleriniz başlayacaktır. Kayıt işlemi esnasında; adınız soyadınız, gönderinin gideceği ülkede ki şehir ve posta kodu, alıcının iletişim bilgileri ivedi bir şekilde sizden talep edilecektir. Kayıt oluşturulduktan sonra operasyon şeması ve kargo çıkış tarihi belirlenecektir. Bu işlem ve analizler sonucu göndericiden kargo teslim alınması işlemine geçilecektir. Gönderiyi dilerseniz Perpa Ticaret Merkezi, Sabiha Gökçen Hava Limanı ve Yeşilköy Atatürk Hava Limanı merkez ofisimiz ve şubelerimize bırakabilirsiniz. Eğer talep etmeniz durumunda ücretsiz olarak adresinizden gönderiyi toplama aracımızda teslim alabilmektedir. Ücretsiz olarak sunduğumuz gönderi toplama hizmetimizden tüm müşteriler talep ettiği takdirde yararlanabilmektedir. Kargo toplama hizmetinden ekstra bir ücret talep edilmez, tamamen müşterilere kolaylık olması için yapılmaktadır. 

Yurtdışı Hızlı Kargo şirketimizin, 24 panelvan araçlı toplama ekibi ve 5 tane motorlu kurye ekibi vardır. İstanbul içi Avrupa yakası ve Anadolu yakası olmak üzere talep edilen her hangi bir adresten yarım saat gibi kısa bir zaman diliminde gönderi, isim ve imza karşılığı ücretiyle beraber alınmaktadır. Adresten alınan gönderiler çıkış yapacağı merkez ofis deposuna getirilir. İlk olarak gönderi çeşitli çıkış kontrollerinden geçer, kontrol aşamasında hiç bir sıkıntı ve sorun çıkmayan gönderilerin an itibariyle çıkış belgeleri hazırlanır. Çıkış belgesi hazırlandıktan hemen sonra gönderi varış yapacağı ülke tarifeli kargo uçağına nakledilir. Kargo uçağına yüklenen gönderi size belirtilen süre kapsamında ilgili ülke hava limanına ulaşır. İlgili ülke hava alanına sorunsuz ve belirtilen sürede ulaşan gönderi gümrük memurlarının yapacağı kontrollerden sonra dağıtıcı acentemiz tarafından teslim alınır. Gönderinin varış yaptığı ülkede belirtilen adrese hiç zaman kaybetmeden teslim edilir. Yurtdışı kargo gönderi teslimatı izim ve imza karşılığı yapılır. Belirtilen adreste gönderiyi teslim alacak herhangi bir muhattap bulunmadığı takdirde, gönderi acente şubesinde bekletilir. Daha sonra alıcı ile telefonla irtibat kurularak, teslimat için randevu alınır ve teslim alacak kişiye ulaştırılır. Yurtdışı hava kargo servisi ile teslim edilen gönderinin bilgileri an itibariyle merkez ofisimize ulaştırılır. Merkez ofise ulaşan teslim bilgileri çok kısa süre içinde tarafınıza; mail, sms ve telefon yoluyla bildirilir. 

Yurtdışı uçak kargo süreci böyle işlemektedir. Öncelikle firmamıza talebinizi iletiyorsunuz, en makul fiyat seçenekleri ile tarafınıza dönüyoruz, servisimiz size cazip geldiği anda vereceğiniz direktifle operasyon süreci başlıyor ve tüm süreçle en ince ayrıntısına kadar biz ilgileniyoruz. Size sadece arkanıza yaslanmak ve gönderi teslimatını beklemek kalıyor.

Yurtdışı Uçak Kargo Gönderimi hizmet seçenekleri şu şekildedir; Express Uçak Kargo ve Ekonomik Uçak Kargo servisleridir. Gönderi aciliyeti ve fiyat politikası bakımından seçin yapacağınız gönderi seçeneğiyle kargonuz bulutların üzerinden uçar. 

yurtdışı hava kargo

YURTDIŞI EXPRESS UÇAK KARGO GÖNDERİ HİZMETİ

Yurtdışı express uçak kargo gönderi hizmeti, gönderi seçenekleri içinde en hızlı kargo taşımacılık hizmetidir. Express’in kelime anlamından da anlayacağımız gibi, acil olarak gönderilmesi gereken ve zaman hassasiyeti olan gönderiler için hazırlanmış bu seçenekle en hızlı şekilde kargo gönderimi yapabilirsiniz. Yurtdışı express uçak kargo ücreti diğer taşıma birimlerine göre yüksek fiyatlara tabi tutulur. Gönderi yapılacak mesafe aralığına göre, bir ve iki gün içerisinde göndericiden alıcıya vaat edilen zamanda teslimat gerçekleştirilir. Yurt dışında acil göndermeniz gereken bir evrak veya paket mi var? Hemen servisimizden yararlanın.

YURTDIŞI EKONOMİK UÇAK KARGO GÖNDERİ HİZMETİ

Yurtdışı Ekonomik Kargo Gönderi Hizmeti, ücret bakımından en uygun ve en makul hava yolu kargo gönderi servisidir. Bu serviste zaman hassasiyeti olmayan gönderiler için en ideal yurtdışı kargo hizmetidir. İnanılmaz düşük maliyetlere kargo taşımacılığı yapılır, servisin adından da anlaşılacağı gibi ekonomik hizmettir. Yurt dışına ekonomik kargo servisini kullanarak göndermeniz gereken evrak veya paket mi var? Hemen ekonomik yurtdışı kargo servisimizden yararlanın.

Firmamızın tüm müşterilere sunduğu cazip gönderi seçenekleri hakkında geniş, kapsamlı bilgilere ulaşmak için yukarı da paylaştığımız kargo gönderi seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz. Bireysel ve kurumsal olarak tüm hizmet seçeneklerinden günün her saati yararlanabilirsiniz. Deneyimli, tecrübeli, bilgi ve birikim sahibi, alanında profesyonel, uzman, diksiyonu düzgün, çok dilli ve ilgili kargo operasyon ekibimiz 7 gün 24 saat sizden gelen talepleri inceleyerek hava kargo çözümleri sunmaktadır. 

HAVA YOLU İHRACAT KARGO TAŞIMACILIĞI

Firmamız ihracat taşımalarında tüm müşterilerine sorunsuz ve güvenilir Uçak Kargo Hizmetleri sunmaktadır. İhracat taşımacılığı, bireysel ve kurumsal olarak yurt içinden yurt dışına kargo gönderme hizmetidir. Yurtdışı ihracat kargo taşımalarında 80 ($) dolar sabit konşimento ücreti çıkmaktadır. Hazırladığımız proformalarda ürünün gerçek değerini düşük göstererek, çıkabilecek gümrük vergilerini minimum seviyeye çekmekteyiz. Hava Kargo ihracat taşımalarında gerekli tüm belgeler firmamız tarafından itina ile düzenlenmektedir. Siz ihracat talebiniz iletiyorsunuz, geriye kalan tüm süreçle deneyimli operatörlerimiz ilgileniyor.

HAVA YOLU İTHALAT KARGO TAŞIMACILIĞI

Şirketimiz ithalat taşımalarında tüm müşterilerine sorunsuz ve güvenli hava kargo hizmetleri vermektedir. İthalat taşımacılığı, bireysel ve kurumsal olarak yurt dışından yurt içine kargo gönderi hizmetidir. Yurtdışı ithalat kargo taşımalarında 80 ($) dolar sabit konşimento ücreti ödenmektedir. Acentemiz tarafından hazırlanan proformalarda ürün gerçek fiyat değerini düşük göstererek, yurt içi gümrük işlemleri sırasında çıkabilecek gümrük vergileri minimum miktarlara indirilmektedir. Uçak Kargo ithalat taşımalarında gönderiye kilo başına fiyatlar uygulanmaktadır. İthalat kargo taşımaları için gerekli tüm belgeler bünyemize bağlı acente tarafından büyük bir resmiyet içerisinde düzenlenmektedir. Siz sadece ithalat talebinizi iletiyorsunuz, geriye kalan bütün süreçle uzman müşteri temsilcimiz ilgileniyor.

YURTDIŞI NUMUNE BAZLI KARGO TAŞIMACILIĞI

Yurtdışı Numune Kargo Taşımacılığı kurye çıkışı olarak adlandırdığımız her hangi bir belge gerekmeden çıkışlar düzenlenir. Yurtdışı numune kargo gönderileri 150 kilo ile sınırlıdır. 150 kg üzeri numune kurye çıkışları, birden fazla proforma düzenlenerek yapılabilmektedir.  Numune kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için çağrı merkezimizi arayınız.

YURTDIŞI KARGO ÜRÜN GÖNDERİMİ

Taklit markalarla imal edilmiş olan kargo gönderileri bazı ülkelerde sıkı kontroller altında gümrük bölümünde incelenerek gümrükte takılmaktadır. Örneğin; Suudi Arabistan, Dubai, Katar, Almanya, İngiltere, Fransa gibi ülkelere hediye gönderiminde bazı özellikler taşıyan tekstil ürünleri gibi bu saydığımız ülkelerde çok rahat bir şekilde kendi konsolumuzla adrese teslim yapılmaktadır.Gıda üretim sertifikası şartı, örnek vermek gerekirse; Türkiye’den bir başka ülkeye gıda gönderiminde, gıda üretim sertifikası olmadan çıkış yapılamamaktadır. Müşteri numune gönderirken çok sıkıntı yaşamakta ve malını adrese eslim ettirememektedir. Biz tüm dünya ülkelerine 150 kilograma kadar, hiç bir evrak istemeden (fatura, irsaliye ve gıda sertifikası) adresten adrese teslimat yapılmaktadır. Özel hediye gönderileri Express olarak gönderilirse gümrükten sıkıntısız geçme şansı çok yüksektir. Firmamız bu güne kadar müşterilerine yüzlerce şahsi eşya ürün gönderimi yapmış, hiç bir sıkıntı ve sorun yaşamamıştır. Paket kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için firmamızla iletişime geçebilir, tüm kargo sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

HAVA YOLU KARGO TERİMLERİ

Hava Navlun: Göndericiden alıcıya ulaştırılması gereken paket yada evrağın kargo ücretine denir.
İhracat: Yurt içinden yurt dışına düzenlenen belge ile kargo gönderimi kapsar.
İthalat: Yurt dışından yurt içine düzenlenen belge ile kargo getirme servisidir.
Ardiye: İlgili hava limanı deposundan belirtilen bekleme süresinden sonra ki geçen sürede ki ücretlendirmeye denir.
Konşimento: İthalat ve İhracat taşımalarında hazırlanan beyannamedir.
Export: Yurt içinden yurt dışına ürün ve mal gönderimine denir.
İmport: Yurt dışından yurt içine ürün ve mal gönderimine denir.
Gümrük Mevzuatı: İlgili ülke hava limanı gönderi giriş birimi.

Yurtdışı Uçak Kargo güvencesiyle uluslararası kargo gönderileri her zaman belirtilen sürelerde dünyanın bir ucundan diğer bir ucuna ulaştırılır. Günümüz teknolojisinde hız kavramının değeri çok büyüktür. Tüm yurtdışı kargo firmaları sektör içerisinde büyük bir rekabet içerisindedir. Yurtdışı Kargo şirketimiz başta Google olmak üzere Bing, Yandex, Ask, Yahoo ve pek çok arama motorunda; ” Yurtdışı Kargo, Yurtdışı Uçak Kargo, Yurtdışı Hava Kargo, Yurtdışı Hızlı Kargo, Yurtdışı Acil Kargo, Yurtdışı Express Kargo, Yurtdışı Ucuz Kargo, Yurtdışı Ekonomik Kargo, Yurtdışı Kargo Şirketi, Yurtdışı Kargo Firmaları, Yurtdışı Kargo Şirketleri, Yurtdışı Kargo Fiyatları, Yurtdışı Kargo Şubeleri, Yurtdışı Kargo Acentesi, Uçak Kargo, Hava Kargo, Acil Kargo, Uluslararası Kargo, Almanya Kargo, Amerika Kargo, İngiltere Kargo, İtalya Kargo, İspanya Kargo, İsviçre Kargo, İsveç Kargo, Danimarka Kargo, Fransa Kargo, Belçika Kargo, Suudi Arabistan Kargo, Katar Kargo, Dubai Kargo, Fas Kargo, Hollanda Kargo, Gürcistan Kargo, Kazakistan Kargo, Türkmenistan Kargo, Kırgızistan Kargo, Özbekistan Kargo, Azerbaycan Kargo, Rusya Kargo, Pakistan Kargo, Afganistan Kargo, Hindistan Kargo, Ermenistan Kargo, Yunanistan Kargo, Türkiye Kargo gibi pek çok arama teriminde ilk sırada çıkan lider site konumundadır. İnternet piyasasın da çok kısa süre içerisinde dünya devi bir marka olan YURTDIŞI KARGO şirketimizden hizmet almak için kontak numaralarıyla iletişim kurabilirsiniz. Çağrı merkezi dışında, web sayfası üzerinde ki talep formları aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

HER ZAMAN KARGONUZA ÖNCELİK, SİZE AYRICALIK TANIRIZ.

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.

Bireysel ve Kurumsal hava kargo taşıma hizmetleri veren Yurtdışı Kargo şirketi ile Türkiye'den yurt dışında belirtmiş olduğunuz ülke ve şehre Ekonomik yada Express servis seçenekleri vasıtasıyla sorunsuz bir şekilde ilgili destinasyon adresine itina ile teslim edilmektedir. Uzak Doğu, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Güney Afrika, Asya, Avrupa kıtaları üzerinde yer alan tüm ülkelere kargo gönderimi yapabilirsiniz. İhracat taşımacılığı ve numune gönderimi servislerini tek bir noktadan profesyonel bir kapsamda deneyimli ekibimiz ile yapmaktayız. Her ülkenin kendine göre gümrük müşavirliği olmaktadır, bundan dolayı her ülkenin ayrı vergilendirme şekli doğar. İhracat taşıma talepleri tamamen resmi ve belgeli olarak yapılmaktadır. Numune gönderimi her zaman daha pahalı servisler olmuştur, ihracat taşıması daha uygun bir kargo taşıma hizmetidir. Bu konuda günün her saati hiç çekinmeden firmamız uzman yetkililerini arayarak en kapsamlı bilgileri alabilmeniz mümkündür. Tüm yurt dışına gönderilen paket ve evraklar İstanbul merkez çıkışlı olmaktadır. Yurt içinde hangi şehirde olursanız olun, ilk önce gönderiyi İstanbul merkez ofisimize göndermeniz gerekmektedir. Merkez ofise ulaşan gönderiler an itibariyle işlem görerek, çıkış belgeleri hazırlandıktan sonra, ilk kalkış yapacak olan kargo uçağına sevk edilir ve direk olarak ilgili hava alanına gönderilir. Tüm kargo işlerinizde en uygun fiyatlarla, en hızlı taşıma süreleri yakalamak ve bunu daimi olarak alabilmek için havacılık şirketimiz ile çalışabilirsiniz. Bir kez bile hizmetlerimizi denemeniz halinde, diğer firmalardan farkımızı gözlerinizde tespit edeceksiniz. Siz hiç yerinizden kalkmayın, sadece Yurtdışı Kargo ile iletişim kurun, tüm gönderi talepleri işlerinizle biz ilgilenelim. Her müşteri yurt dışına kargo gönderimi yaparken aradığı en önemli bir kaç özellik şunlardır; taşıma maliyeti uygun olmalı, en hızlı teslimat süreleri verilmeli ve sorunsuz bir şekilde belirtilen adrese teslim edilmeli, bu maddeler her bireyin veya şirketin taşımacılık yapan firmada bulmak istediği en doğal haklarıdır. Lakin piyasada yüzlerce yurt dışına kargo taşımacılığı yapan ufak, orta ve büyük ölçekli firmalar bulunmaktadır. Bazıları çok köklü, bazıları kaliteli, bazıları ile çalışmak bile istemeyeceğiniz şekildedir. Biz firma olarak tüm beklentilerinizi tek bir noktadan rahatlıkla yapabilmeniz adına 15 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilere hizmetler sunmaktan mutluluk duymaktayız. Şirketimizin Daimi Müşterisi Olun ve Avantajlardan Yararlanın! Yıllar içerisinde bizimle sürekli olarak çalışan firma ve markalar, potansiyelimizin farkında olup, bir sonra ki hava taşıma hizmetlerinde hep bizi seçmişlerdir. Sizlerde seçkin müşteriler arasında yer almak ve her zaman en ucuz taşıma ücretleri ve çok hızlı ulaştırma süreleri ile yanınızda olma garantisi veriyoruz. Hiç bir gönderiyi ufak, büyük, az ve çok kilolu, ağır, hafif, küçük ayırmaksızın aynı değer ve ilgiyi göstererek, Türkiye'den dilediğiniz ülkeye göndermeniz mümkündür. Hava yolu taşıma sektöründe şöyle bir bilindik durum söz konusudur; az kilolu gönderilerin maliyetleri çok, çok kilolu kargo ücretleri daha uygun olmaktadır. Buna şöyle bir izahta yapabiliriz, taşımacılıkta kilo arttıkça yakalayacağınız maliyetler daha uygun olmaktadır. Her hangi bir gönderi süreci hakkında geniş kapsamlı bilgi vermek gerekirse; firmamızı arayan müşterilere öncelikle yollayacağı paketin en, boy, yükseklik ölçüleri sorulmaktadır. Telefon yolu ile iletişim kurduğunuz uzman operatörümüz online yardımı ile sizlere destek vermektedir. Bu bilgiler alındıktan sonra; en x boy x yükseklik / 5000 rakamına bölünmesiyle gönderinin net hacim ağırlığı ortaya çıkmaktadır. Daha sonra terazi üzerinde net ağırlığı hesaplanır ve ardından hangi ağırlık daha fazla geliyorsa onun üzerinden işlem görmektedir. Hava yolu taşımalarında her zaman gönderi hesaplama bilgileri bu şekilde operasyon yapılmaktadır. Net ağırlık ortaya çıktıktan sonra o kilo üzerinden gideceği ülke ve şehre göre ücret hesaplaması yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken gönderilecek ürünün teslimat süresi ortaya çıkmaktadır. Daha sonra belgeleri hazırlanan gönderi ilk kalkış yapacak olan firmamız bünyesi dahilinde hizmet sunan kargo uçağına sevk edilmektedir. Yurt dışı kargo hizmetinde karşı ödemeli gönderi asla yollanmaz. Çünkü tüm işlemler ve ödemeler çıkış yapacağı ülkede yapılacağı için, tüm ücretlendirme burada ödenmek zorundadır. Yoksa kargo ürün kabul edilmez. Lütfen bu konuda karşı ödemeli gönderi yapabilmek adına talepkar olmayınız. Ayrıca hava alanından hava limanına, adresten adrese, adresten hava alanına, hava alanından adrese gönderi seçenekleri ile uygulanmaktadır. Karşı ülkeye gönderilen ürünler her hangi bir ticari durum görülmesi taktirde, ilgili ülkenin gümrük müşaviri tarafından verilecek olan karar durumu ile akıbeti belli olmaktadır. Ya alıcıya ufak bir vergi çıkar, yada alınmaması gibi durumlarda imha edilmektedir. Yurt dışından Türkiye içine getirilmesi istenen kargolar, yurt içinden yurt dışına gönderi kadar uygun maliyetlerle yapılmamaktadır. Bu arada kargo gönderileri için verilen sürelere gümrük müşavirliği incelemesi dahil değildir. Bazen ilgili ülkelerde gümrük müşavirliğinin yoğun olması sebebiyle bir kaç gün aksama gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu konu kesinlikle firmamız ile alakalı bir sorun değildir. Çünkü her ülkeye mal girişinde ve çıkışında tüm kargolar gümrük aşamasından geçmeden, yetkili acenteye teslim edilmez. Bizi seçtiğiniz için teşekkürler. Yurt Dışına Kargo Yollarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Gönderi yapacağı firmanın profesyonelliğine ve hizmet kalitesine, uygun taşıma ücretlerine dikkat edilmelidir. Yurt dışı gönderilerin de belirli kriterler vardır. Gıda, makine, tekstil, numune, özel eşya, şahsi giyim gibi kargoların her birinin evrak çalışmaları farklıdır. Gıda numunesi gönderdiğiniz zaman, o gıdayı üreten firmanın gıda üretim sertifikası, sağlam ambalaj yapılması ve ona göre belge hazırlanması gerekmektedir. Yani bir kargoyu müşteriden alıp, ilgili ülkeye gönderip, gümrükte takılması, malzemenin zarar görmesi, alıcıya sağlıklı bir şekilde teslim edilmemesi gibi bunların hepsi ayrı ayrı problemdir. Bizim firma olarak ilkemiz; sağlam ambalaj, uygun fiyat, müşteri memnuniyeti ve verilen süre içerisinde karşı tarafa malzemenin sorunsuz teslimatıdır. Bazı kargo firmaları gelen kayıtların hepsini alıp, normal kargo ile gönderir. Bu gümrükte takılır mı? Ambalajlaması iyi yapılmış mı? bakmazlar. Firma her zaman kazandığı parayı gözetmektedir. Her ülkenin kendine göre taşımacılık kuralları vardır. Mesela Rusya'ya ne gönderirseniz gönderin, alıcı ismine gitmez. Rusya'nın kuralı alıcının şirket olması, yani x ltd şti gibi normalde firmalar müşteriye bu bilgileri vermemektedir. Malı alır, karı cebine koyar Rusya'ya gönderir. Malın geri geleceği veya gümrükte takılacağını bilmektedir. Fakat işi kaçırmama adına, göndeririz efendim der ve gönderir. Giden mal ilgili ülkede takılır ve olan müşteriye olur. Hem kargo parasını kaybeder, hemde gönderiyi kaybeder. Gönderdiği firmaya dönüş yaptığı zaman, biz sizin paketinizi Rusya ülkesine gönderdik, kargonuz gümrükte takılmış, bizim yapabileceğimiz bir şey yok der ve kapatır. Kargoculuk İstanbul'dan Ankara'ya göndermek kadar basit değildir, yurt dışının ülkelerinin her birinin kargo kabul etmesi için gereken evraklar ve kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyduğunuz sürece gönderiler sıkıntısız kapsamda teslim edilir. Türkiye'nin yıllardır en kaliteli YURTDIŞI KARGO şirketi 2017 yılında da yapmış olduğu kampanyalar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ayrıca şirketimize tüm sosyal medya mecraları üzerinden de ulaşabilmeniz mümkündür. İstanbul içinde istenilen adrese kargo teslimatı firmamızın hızlı yurtdışı kargo ekibi ile sorunsuz ulaştırılmaktadır.