”En iyi yurtdışı kargo hizmetleri burada”

Türkmenistan Kargo

Türkiye'den Türkmenistan'a Uçak Kargo Gönderimi

Asya Birliği ülkeleri arasında bulunan Türkmenistan’a kargo hizmetinde her ülkenin yerel bir gümrük yasası bulunmaktadır.
Tüm hizmetlerimiz listelendi.

Kargo Hizmeti Hatasız Olmalıdır

Türkmenistan kargo hizmetleri, Türkmenistan’dan Türkiye’ye ve Türkiye’den Türkmenistan’a yapılan yük, gönderi, ithalat ve ihracat ürünleri ile kargo gönderilerini kapsamaktadır. Türkmenistan’a deniz yolu, hava yolu ve kara yolu taşımacılığı ile kargo teslimatlarını gerçekleştirmektedir. Kurumsallaşmış kargo şirketlerinin sadece Türkmenistan’da değil, farklı ülkelerde de anlaşmalı olduğu acenteleri bulunmaktadır. Bu sayede tüm kargo gönderilerinin adrese teslim edilme imkanı vardır. Kargo teslimatları hava alanından hava alanına ve adresten adrese yapılabilmektedir. Ekspres, ekonomik ve acil kargo seçenekleri sunan kurumsallaşmış kargo şirketleri, uygun fiyatlara güvenli hizmeti sunmaktadır. Profesyonel kargo personeli ile yurtdışına yapılan tüm kargo hizmetlerini hatasız bir şekle yerine getiren kurumsallaşmış firmalar, nakliye ve konteynır hizmeti e sunmaktadır. Uluslar arası kargo taşımacılığında güçlü bir partner haline gelen kurumsallaşmış firmalar, dünyanın ileri gelen acenteleri ile yaptığı ikili anlaşmalar sayesinde tüm taşımacılık faaliyetlerini güvenli ve hızlı bir şekilde yerine getirmektedir. Türkmenistan’a yapılan tüm kargo işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren firmalar, kargo teslimatı alanında deneyimli personelleri ile hizmet vermektedir. Türkmenistan uçak kargo firmaları, bu ülkenin tüm şehirlerine yapılan gönderileri adreslerine zamanında ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Ayrıca ekonomik bir teslimat yapma avantajı da sunulmaktadır. Hizmet içi eğitimle personelinin günün gelişen teknolojisine ayak uydurmasını sağlayan kurumsal şirketler, bu sayede de hatasız bir teslimatı gerçekleştirmiş olmaktadır. Türkmenistan’a yapılan kargoların güvenli bir şekilde sonuçlanabilmesi için ütün hizmet kalitesine sahip olan kargo şirketlerinden hizmet alınması gereklidir. Aksi takdirde gönderilerin teslimatlarında sorun yaşanma ihtimalinin ortaya çıkacağı bilinmelidir.

Ø Türkmenistan Uçak Kargo
Ø Türkmenistan Hava Kargo
Ø Türkmenistan Acil Kargo
Ø Türkmenistan Hızlı Kargo
Ø Türkmenistan Express Kargo
Ø Türkmenistan Kargo Şirketleri
Ø Türkmenistan Kargo Firmaları
Ø Türkmenistan Kargo Fiyatları
Ø Türkmenistan Kargo Gönderimi
Ø Türkmenistan Paket Gönderme
Ø Türkmenistan Evrak Gönderme
Ø Türkmenistan Numune Gönderimi
Ø Türkmenistan‘a Kargo
Ø Türkiye’den Türkmenistan‘a Kargo

Gönderi İle İlgili Süreçleri Kargo Firması Takip Etmektedir

Türkmenistan hava kargo müşterisine size her zaman uygun tekliflerin yanı sıra üst düzey hizmet avantajı sağlamaktadır. Telefon ya da elektronik posta ile kargo talebinin iletildikten sonra gideceği ülke ile ilgili kayıt oluşturulmaktadır. Ardından tüm süreçle kargo firması ilgilenmektedir. İhracat ya da bir koli teslimi yapılacaksa kargo şirketi bunu gerçekleştirmektedir. Eğer gönderi numune çıkışlı olacaksa yine firma tarafından çıkışı yapılmaktadır. Kargonun varış yerindeki anlaşmalı acenteyi devreye sokan kurumsal firmalar, bu ağ ile birlikte kutu, koli, paket, evrak, dosya, gıda, numune gibi tüm gönderilerin hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırmaktadır. Türkiye’den dünyanın her ülkesine ve her ülkeden Türkiye’ye yapılacak gönderilerin hava alanından hava alanına, adresten hava alanına, hava alanından adrese, kapıdan kapıya seçenekleri sunan kurumsal firmalar, günün he saatinde talepleri almakta ve hizmeti gerçekleştirmektedir. Kargo şirketleri genellikle ekonomik ve ekspres olmak üzere iki çeşit fiyat teklifi yapmaktadır. Seçenek doğrultusunda gönderi adresten alınarak belirtilen süre içerisinde yurt dışındaki adrese güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. Paket gönderilerinizde operasyondaki personel paketin içeriğini sormaktadır. Paketin ağırlığı, eni, boyu ve yükseklik ölçülerini, gideceği ülke ve şehir bilgilerini, gideceği ülkenin açık adresi ve posta kodunu sonar uzman personel, ekonomik ya da ekspres olarak kaydı oluşturmaktadır. Sahada bulunan motorlu ve araçlı ekipler de gün içinde paketi alarak toplama merkezine teslim etmektedir. Toplama merkezine getirilen paket. dağıtım depolarına yönlendirilmektedir. Verilen süre içerisinde paket ile ilgili tüm bilgileri ve kargonun hangi aşamada olduğunu çağrı merkezi aracılığı ile 24 saat boyunca öğrenilebilmektedir. Kargonun teslimatı yapıldıktan sonra da teslimat bilgileri, elektronik posta, cep telefonuna kısa mesaj ya da telefon yolu ile gönderilmektedir.

Yurtdışı Kargo kurguladığı “uçuş şeması” ile profesyonel iletişim stratejileri geliştirip, bu stratejileri sizin hayal gücünüz, ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda şekillendirmektedir. Uçak kargo hizmeti ile Yurtdışı taşımacılığının İstanbul ayağında faaliyet gösteren Yurtdışı Kargo Havacılık, hedef kitlesine, hâli hazırdaki müşterilerine ve potansiyel tüketicilerine dokunup, tüm emanetleri için rota oluşturmaktadır. Küçük ya da büyük tüm kargo paketlerinin, uygun fiyatlı ve güvenli bir şekilde gönderimini sağlamaktadır.

Numune Gönderilerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Yut dışına gönderilecek olan kargolarda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Özellikle yurt dışına içecek gönderilerinin numune olarak çıkışının yapılabilmesi için en fazla 2 ya da 3 adet gönderilmektedir. Bunun nedeni, ilgili ülkedeki gümrük memurunun paketi açarak kontrol ettiğinde bir üründen birden fazla görmesi ve bunun ticari amaçlı bir gönderi olduğunu düşünmesidir. Bu nedenle de numune olmadığı yönünde görüş bildirmesi mümkündür. Bu nedenle yurt dışına yiyecek ve içecek gönderilerinde adetler 1 ile 3 arasında olması zorunludur. Bu sayının üstündeki gönderilerin tamamı ticari satış olarak değerlendirilmekte, bunun sonucunda da gümrük vergisinin ödenmesi gerekmektedir. Bu arada çoklu gönderilerde de ihracat tercih edildiğinde ekonomik açıdan çok daha az maliyetli olmaktadır. Daha garantili olan bu yöntemde ürünlerin gümrükte kontrol aşamasında zarar görmesi de önlenmiş olmaktadır. Yurt dışı kargo gönderilerinde kolilerin içinde alınan gönderiler, toplama merkezlerinde ayrılmakta ve sonrasında uçak ambarlarına yönlendirilmektedir. Uçağa sevk edilen ürünler belli bir yöntemde istiflenmektedir. Ambalaj dayanıksız ve zayıfsa kargonun dağılma ihtimali ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durumun olmaması için kurumsal kargo şirketleri ambalajlama hizmeti sunmaktadır. Bu sayede hangi ürünün ne şekilde ambalajlanacağı anlaşılmaktadır. Eğer kargo sahibi ambalajı yapamıyorsa bu durumda depo bölümündeki ekipler paketi inceleyerek ambalajlaması zayıf raporu vermektedir. Bu sayede yeniden ambalajlama yapılmaktadır. Aksi takdirde ambalajın bozulma ve ürünün zayi olması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Öte yandan Türkmenistan kargo gönderilerinde çoklu gönderim sisteminin bazı sorunlara yol açtığı bilinmektedir. Alınan 5 adet pakete ayrı ayrı barkot uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede ürünün kaybolma ihtimali tamamen ortadan kalkmaktadır. Öte yandan yurtdışı kargo gönderilerinin haftanın 5 günü, Pazartesi gününden Cuma gününe kadar yapıldığı, Cumartesi ve Pazar günü hizmet verilmediğinin bilinmesi gereklidir.

TÜRKMENİSTAN HAKKINA BİLGİ

Ticari faaliyetler için taşımacılıkta önemli bir araç olarak öne çıkan uçak hava kargo, Türkmenistan – Türkiye ekonomik ilişkilerine de hatrı sayılır bir fayda sağlıyor. İki ülke arasında ticari ilişkilerin yanı sıra; ortak dili, tarihi, kültürü ve dini paylaşmanın getirdiği, uzun yıllara dayanan güçlü bir dostluk ilişkisi de bulunuyor. Türkmenistan’ın bağımsızlığını ilk tanıyan ülke olan ve ilk büyükelçiliği açan Türkiye, her alanda işbirliğini ve desteğini günümüzde de sürdürüyor. 10 bine yakın Türkiye vatandaşı da bugün Türkmenistan’da yaşamını sürdürüyor. Türkiye ve Türkmenistan arasındaki ticaret hacmi de her geçen yıl artıyor. Türkmenistan’da 600 dolayında Türk firması faaliyet gösteriyor. Türkmenistan uçak kargo taşımacılığımız, tüm bu sosyal ve ekonomik alışverişlerde sıklıkla tercih edilen hızlı ve güvenli bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Hazar Denizi’nin kıyısında bir ülke: TÜRKMENİSTAN

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’tır. Hazar denizine kıyısı olan bu sıcak ülke bir Türkî cumhuriyetler ülkesidir. İklimi bilindiği gibi soğuk ve sert bir etkiye sahip değildir. Türkmenbaşı’nda turist potansiyelini attırmak için Avaza bölgesinde çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalarda Dubai rol model olarak alınmaktadır. Resmi dili, Türkmencedir. Fakat hem medya da hem de sosyal hayatta Rusça konuşulmaktadır. Ülkenin kullandığı para birimi ise; manattır. Ülke doğalgaz ve petrol açısından zengin bir ülkedir. En popüler olan istihdam alanı ise; inşaat alanlarıdır. Sıcak ve sakin bir ülkedir.

Türkmenistan’da Aşkabat’ta bulunan bir havaalanı mevcuttur. Türkiye’ye yakın olması dolayısı ile iş ilişkileri de kuvvetlidir. Bu anlamda ülkeler arası kargo hizmeti yoğun olarak yaşanmaktadır. Türkmenistan uçak kargo ile her türlü gönderinizi sağlıklı bir şekilde yerine ulaştırabilirsiniz. Uçak kargo sistemi en profesyonel ve en sorunsuz olan kargo şeklidir. En temel ilke olarak güven ve hız söz konusudur. Çünkü uçak kargo mantığında hız en ön plandadır. Pek tabii rutin gönderimler de söz konusudur. Türkmenistan uçak kargo hizmetlerimiz ile bireysel ve kurumsal olarak gönderim yapmak istediğiniz her türlü objeyi sizin için sevdiklerinize en sorunsuz şekilde ulaştırmayı hedeflemektedir. Yurtdışı Kargo, özel günler, yeni yıl, doğum günü, ürün, numune, koli gibi değişik zamanlarda sevdiklerinize hediyelerinizi ve gönderimlerinizi ulaştırmaktadır. Türkmenistan uçak kargo seçeneği ile iş hayatınızda da birçok kolaylık sizleri beklemektedir. Kilometrelerce yol gitmektense, önemli bir evrak ya da bir dosyayı sizin yerinize uçak kargo güvencesi ile ulaştırıyoruz. Yurtdışı Türkmenistan uçak kargo hizmetleri, özel hayatınızda ve iş hayatınızda sizin için önemli olan her objeyi, dosyayı, nesneyi profesyonel, hızlı, güvenli bir şekilde yerine teslim etmektedir.

Kişisel ya da kurumsal, ebat ya da boyut sorunu yaratmadan, her türlü gönderiniz için en uygun şartları sunma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Yurtdışı Kargo’nun ücretsiz danışma hizmeti de bulunuyor. Siz de kargonuzu Türkmenistan’a uçak kargo ile göndermek istiyorsanız, aklınızdaki tüm sorular için telefon ya da internet üzerinden ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İhtiyacınıza göre en iyi çözümleri sunacak olan uzmanlarımız, sizi Türkmenistan uçak kargo hizmetimizin tüm avantajlarıyla tanıştıracaktır.

TÜRKMENİSTAN ADRESTEN ADRESE KARGO

Türkmenistan Adresten adrese kargo hizmeti, internet üzerinden kurye çağırma hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Bu hizmetten yararlanan kişilerin kargo gönderileri adreslerinden alınmakta, alıcının adresine teslim edilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için kurumsal kargo şirketlerinin internet sitesini ziyaret etmek yeterli olmaktadır. Ayrıca bu hizmetten yararlanmak için kargo şirketinin anlaşmalı müşterisi olmaya da gerek yoktur. Bireysel ya da kurumsal olarak bu hizmetten kolaylıkla yararlanılabilmektedir. Kargo hizmeti öğleden sonraki bir zaman içinde yapıldıysa, kurye ertesi gün gelmektedir. Ancak öğleden önceki bir zaman diliminde yapılan kargo bildirimleri için kurye aynı gün içinde gelmekte ve gönderiyi adresten teslim almaktadır. Kargo şirketlerinin hafta sonu hizmet vermediğinin bilinmesi gereklidir. Ancak Cumartesi günleri öğlene kadar hizmet veren kargo şirketleri, bu saatten sonraki teslimatları ve kargo alımlarını haftanın ilk iş günü olan Pazartesi günü gerçekleştirmektedir. Kargo taşımacılığı bir lojistik faaliyettir. Güvenli ve hızlı olması gereken bu hizmet kurumsal firmalardan alındığında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır. Sektörün amacı, taşıma talebini mümkün olan en kısa zaman dilimi içinde, en az maliyetle ve güveli bir şekilde gerçekleştirmektir. Lojistik sektörü içinde bulunan kargo hizmeti, profesyonelce yönetilmelidir. Bu süreç profesyonelce yürütüldüğünde ürünler arzu edilen zamanda ve mekânda en uygun maliyetle bulunması mümkün olmaktadır. Kargo sektöründe temelde bir lojistik eylemdir ancak bu taşımacılık türü aslında bir hizmet türüdür ve taşımacılık sektöründe yardımcı hizmetler grubu arasında bulunmaktadır. Kargonun kelime anlamı yüktür. Kargo taşımacılığının uluslararası literatürde ağırlığı, ebadı ve içeriği önemli olmaksızın herhangi bir yükün taşınması olarak kullanılsa da ülkemizde her türlü yük, kargo kapsamında değerlendirilmekte, belirli bir ağırlığın altındaki yükler ve paketler kargo olarak adlandırılmaktadır. Diğer taraftan ülkemizde kargo taşımacılığı olarak adlandırılan faaliyet, içeriği itibarıyla yabancı literatürde ‘paket dağıtımı’ olarak karşılık bulmaktadır Yani, literatürde kargo taşımacılık hizmetlerinin bir alt bölümünü oluşturan paket dağıtım hizmetleri, ülkemizde uygulayıcılar (kargo taşıma firmaları) tarafından kargo taşıma hizmetleri olarak adlandırılmaktadır. Kargo, düzenli ve özel kargo olarak ikiye ayrılmaktadır. Düzenli kargo genellikle kurumsal müşteriler tarafından gönderilmektedir. Özel kargo ise çoğunlukla bireysel müşterilerin kullandığı bir yöntemdir. Kargonun genel anlamı da tek parçada 100 kilogramı geçmeyen, kap ya da ambalaj içinde olan, koli, paket, dosya gibi eşya ve emtiadır.

TÜRKMENİSTAN AYNI GÜN TESLİM KARGO

Kargo sektörü geliştikçe müşterilerin beklentileri de değişmektedir. Müşteriler kargo gönderilerinin aynı gün içinde teslim edilmesini istemektedir. Bu nedenle de aynı gün teslim kargo hizmeti de büyük bir gelişim göstermiştir.. Günümüzde ürünlerin mümkün mertebe en kısa zaman dilimi içinde teslim edilmesi giderek önem kazanmıştır. Her sektörde olduğu gibi kurye ve kargo sektöründe de müşteri memnuniyeti öne çıkmaktadır. Hızlı kargo teslimatı, firmaların fiyat indirimi rekabetinden ziyade hizmette öne çıkmasını sağlamaktadır. Bunun sonucunda da rekabet avantajı elde edilmektedir. Bu da tüm sektörlerdeki hizmetleri çeşitlendirmekte ve büyük rekabet avantajı elde edilmesini sağlamaktadır. Dünyada da kargo sektörü gelişmeye başlamıştır ve aynı gün teslimat ile ilgili firmalar arasında anlaşmalar hızla yapılmaktadır. Bu sayede de ülkeler arasında da kargolar aynı günde teslim edilmeye başlanmıştır. Ancak aynı gün teslim işlemi yapılan ülkelerin birbirine çok yakın olduğu bilinmelidir. Uzak ülkelere günümüz teknolojisinde aynı gün teslimat yapılması olarak dışıdır. Aynı gün kargo teslimatında ekonomik ya da ekspres kargo teslimatı ile karşılaştırıldığında fiyat farkı olmaktadır. Ancak bu hizmetin kesinlikle profesyonel kargo şirketleri tarafından sunulması gereklidir. Çünkü bu şirketlerin yurtdışında anlaşma yaptığı acenteler bulunmaktadır ve bu sayede kargoların aynı gün teslim edilmesi mümkün olmaktadır. Kargo sektöründe ülke genelinde aynı gün teslimat gerçekleştirilmektedir. Ancak aynı gün teslimat ettiğini ifade eden her kargo şirketinin bunu gerçekleştirebildiği söylenememektedir. Bazı kargo şirketlerinin ürünleri aynı gün içinde kargoya verildiği, bunun da aynı gün içinde teslimat olarak nitelendirdikler bilinmelidir. Aynı gün teslim hizmetinin özel olarak geliştirilmiş bir kargo hizmeti olduğu ve buna göre ücretlendirme yapıldığı bilinmelidir. Aynı gün teslimat hizmetinin günün her saatinde sunulma imkanı vardır. Ama mesai saatinin bitmesine yakın aynı gün teslimatının yapılabilmesi mümkün olmamaktadır. Bu gibi teslimatlarda ertesi gün teslimat seçeneği sunulmaktadır. Teslim işlemi gerçekleştirildikten sonra da göndericiye telefon ya da kısa mesaj servisi aracılığı ile bilgi verilmektedir. Türkmenistan Aynı gün teslim kargo hizmeti ile ticaretin çok daha hızlı yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Müşterinin ürünü alması için günlerce beklemesine gerek bırakmayan aynı gün teslim hizmeti ile teslimat kaynaklı şikâyetlerde de büyük oranda düşüş meydana gelmektedir. Aynı günde teslimatın bir diğer avantajı da ürünlerin hasar görmemesidir. Çünkü aktarma merkezleri kullanılmamaktadır. Teslimat teslimi de daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Aynı gün teslimat hizmetinde gönderilerinizi adresten alınmakta ve gönderi adrese teslim edilmektedir. Kargonun ağırlık ve boyutlarına uygun ekip ve donanımları yönlendiren kurumsal kargo firmaları, kargoyu adresten almakta ve arzu edilen adrese bırakmaktadır. Aynı gün uçak ile kargo gönderimi hizmetinde ise uçak sefer saatleri esas alınmakta ve bu saatlere göre kargonun alım ve gönderim saati belli olmaktadır. Adana, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve Samsun başta olmak üzere havaalanı bulunan her kente aynı gün teslimat yapılması şartı ile müşterinin arzusu doğrultusunda teslimat yapılmaktadır. Gün içi acil kargo gönderimi de yapan kargo şirketleri, gün içindeki acil olan kargoları adresten teslim almakta ve adrese teslim etmektedir. Uçak sefer saatlerine göre gönderiler gün içinde 1 ila 3 saat arasında teslim edilebilmektedir. Ancak gün içinde teslimatının yapılması istenen kargoların uçak sefer saatinden en az iki saat önce adresten alınması şarttır. Aksi takdirde kargonun arzu edilen saatte uçağa teslim edilmesi mümkün olmamaktadır. 

TÜRKMENİSTAN KAPIDAN KAPIYA KARGO

Gelişen dünyada hızın önemi çok daha fazla olmaktadır. Özellikle zamanla yarışılan günümüzde hayatı kolaylaştıran çözümler ön plana çıkmaktadır. Kargo sektöründe de en uygun çözümler sunan firmaların hizmetleri dikkat çekmektedir. Günümüzde firmalar, kapıdan kapıya kargo hizmetini gerçekleştirerek en uygun çözümleri sunmaktadır. Gönderilerin kapıdan teslim alınmasını sağlayan bu yöntemde kargolar alıcının adresine teslim edilmektedir. Bu teslimatı güvenli bir şekilde yerine getiren kargo şirketleri, koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmekte ve sorunsuz biz teslimat hizmeti sunmaktadır. Bu hizmette gönderi sahibinin öncelikle telefon ya da elektronik posta aracılığı ile kargo şirketinin merkezine ulaşması gereklidir. Bu sırda gönderi sahibinin kargonun adresten alınmasını istemektedir. Ardından adresi veren gönderici, sonrasında kargo şirketi görevlisinin gelmesini ve gönderiyi almasını beklemektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, kargo bilgisi verilirken hem alınacağı adres, hem de varacağı adres bilgisinin paylaşılmasıdır. Bu bilgiler verildikten sonra kargo şirketinin personeli gelmekte ve koliyi ya da paketi teslim alarak aktarma merkezine ulaştırmaktadır. Burada da gideceği adrese gönderilmektedir. Kargo aynı şehirdeyse aktarma merkezine gerek kalmadan doğrudan alıcıya yollanabilmektedir. Ancak alıcı farklı bir şehirdeyse bu durumda koli ya da paket, havayolu ile alıcının bulunduğu kentteki şubeye gönderilmektedir. Şubeden de doğrudan alıcını adresine çıkış yapılmaktadır. Profesyonel kargo firmaları, alıcıyı adresinde bulamadığı durumlarda bilgi notu bırakmakta ve sonrasında şubeye gelerek kargoyu teslim almasını belirtmektedir. Profesyonel kargo şirketleri tam bir ekip ruhu ile çalışmakta ve müşterilerin tüm gereksinimlerine karşılık vererek tüm bir müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Profesyonel kargo şirketleri için gönderici kadar alıcının da memnuniyeti önemlidir. Bu nedenle hızlı, güvenli ve kaliteli bir teslimat için hizmet kalitesini sürekli yükselten kurumsallaşmış kargo şirketleri, kapıya teslim konusunda titiz bir çalışma gerçekleştirmektedir. Türkmenistan Kapıdan kapıya kargo hizmeti, teslimatları bir sorun olmaktan ortadan kaldırmaktadır. Ancak bu hizmet alınmadan önce kargo firmasının kurumsal kimliğinin araştırılmasında yarar vardır. Kurumsal olmayan şirketlerin sunduğu hizmette çeşitli aksamalar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle hizmet kalitesinden emin olunan kargo şirketleri ile irtibata geçilmelidir. Kargo firmaları, demiryolu, karayolu, denizyolu ve havayolu transferleri ile tüm kargo gönderilerinin teslimini sorunsuz bir şekilde yerine getirmektedir. Kurumsal firmalar, havaalanları, garlar, limanlar ve otogarlarda bekleyen gönderiler için transfer merkezleri meydana getirmiştir. Bu sayede gönderiler, niteliğine göre kargo personeli tarafından teslim alınmakta ve alıcı adreslerine teslim edilmektedir. Kurumsal firmalar, günün her saatinde hizmet vermektedir. Gar, havaalanı, liman ve otogar gibi yerlere genel olarak teslimi istenen evrak acildir ve bu nedenle de hız kavramının önemi çok daha fazla artmaktadır. Adrese teslimat hizmeti alıcının havaalanı, liman, otogar ya da tren garından kargoları almaları için harcayacakları gidiş süresini de tam anlamıyla ortadan kalkmakta ve alıcının böylece zamandan kazanmasını sağlamaktadır. Bu transfer hizmetinde gönderi teslim süresi genellikle 30 dakika ile sınırlıdır. Özellikle ilk önce acil olan kargoların teslimi yapılmaktadır. Sonrasında da diğer kargoların teslimleri gerçekleştirilmektedir. Kapıdan kapıya yapılan teslimat da bir lojistik hizmetidir ve bu hizmetin de son derece güvenli olması gereklidir. Kurumsal kargo şirketleri, profesyonel, güvenli, hızlı bir kurye, kargo, tedarik ve lojistik hizmetlerini sağlamakta ve bunların tamamını en üstün seviyedeki bir kalite anlayışı ile gerçekleştirmektedir.

TÜRKMENİSTAN’A KARGO İLE TEKSTİL ÜRÜNLERİ GÖNDERME

Yurt dışına tekstil gönderimler de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır öncelikle dikkat edilmesi gereken ürünün yabancı marka olmaması bunun nedeni çıkan kanunlara göre yabancı marka tekstil üretmek satmak yada yurt dışına göndermek yasaktır ve cezai işlem uygulanmaktadır. Kargonun sahibine taşıyan kargo firmasına ve alıcı şahsa maddi manevi tazminat davası açılır ve yükümlülükleri ağırdır insanlar farkında olmadan alış veriş yapıp yurt dışında ki arkadaşına hediye olarak yollar, fakat bu 1 parça da olsa yüklü de olsa aynı işlemi görür bu yüzden bu konular çok önem arz etmektedir.

Türkmenistan Kargo ile insanlar yurt dışında görüp beğendiği ürünü Türkiye de uygun fiyata görünce hemen satın alıyorlar satıcı size sormaz bunu hangi ülkeye götüreceksiniz diye malını satar sonrasında alış verişinizi yaparsınız. Üç oradan, beş buradan sıra gelir bu malzemeyi yurt dışına yollamaya işte o zaman operasyon başlar.

Bu tür yabancı marka malzemeleri göndermeniz mümkün değil, imitasyon olarak adlandırdığımız bu tarz ürünleri bazı kargo firmaları taşıyoruz diyebilir, mesela normal tekstil ürünü diyelim 100 kg Almanya ya göndermek istiyordunuz bunun kargo bedeli 370 euro adres teslim fiyatıdır. Bu yalnız şu anki döviz kuruna göre hesaplanmıştır, Almanya 100 kilogram tekstil ürünü adresten adrese teslim fiyatı 370 euro aynı ülkeye 100 kilogram imitasyon yani marka ürün göndermek istiyorsunuz bunun bedeli 100 kilo için 1500 euro dur ve teslimat garantisi yoktur. Hem malzemeniz hemde kargo paranız gider bazı firmalar bu konuda müşteriye sormaz kargoyu alır takılacağını bile bile yollar, kargocu parasını alır kenara çekilir sizin ürününüzü yollar malzeme takılınca size ben yolladım ürün gümrükte kaldı der. O saatten son pek yapılabilecek bir şey kalmaz o yüzden bu konular hakkında bizlerden önceden bilgi alırsanız sizin açınızdan çok daha iyi olur. Normal marka olmayan tekstil ürünlerinde ülke uzaklıklarına kargonun ağırlığına ve koli ölçülerine göre işlem yapılarak hesaplama çıkartılır. Şahsi olarak beyannamesiz yani gümrüksüz olarak dünyanın tüm ülkelerine kargo gönderimi yapılmaktadır. Bireysel gönderilerde her ne kadar kilo sınırlaması 150 kilogram olsa da diyelim ki 350 kg yükünüz var bunu nasıl gönderirsiniz; ürünleri 150 şer kg olarak böler çift evrak yaparak aynı gün çıkartır, aynı gün 2 gönderi olarak adrese teslim yapmaktayız, çözüm kolay burada önemli olan çalıştığınız kargo firmasının sizin yanınızda olmasıdır. Kargo alımında kargo teslimine kadar sizinle irtibat halinde ve çözüm odaklı çalışıp çalışmadığıdır.

Ülkemizde yerli ve yabancı sermayeli büyük kurumsal firmalar mevcut bizden büyük bizden güçlü belkide daha hesaplı bir çok firma var fakat, bizim farkımız 24 saat ulaşılabilir olmamız bunun nedeni burada isim vermeyelim fakat yurt dışında çalışıp kargo yolladıysanız mutlaka bilirsiniz özellikle yabancı kargo firmaları bir arayın ve bu firmalarla görüşün bir kargo yollayın onlarda bizim gibi adresinize gelir kargonuzu alır bizim gibi aynı gün çıkışını yapar, fakat fark şu mesai bitiminden sonra bir muhatap bulup bilgi almanız mümkün değildir. Bizler 24 saat hizmet garantisi vermekteyiz, sizden çağrıyı kim aldıysa onunla muhatap olursunuz ve kargo teslimine kadar o arkadaşımız sizinle görüşür, önemli olan sizlerle 1 kere çalışmak değil devamlı olarak hizmet vermek önemli 365 gün 24 saat tatiller dahil hizmetinizdeyiz.

ShentaWp Ayar

Eğitim'de Son İndirim Fırsatı!

20% İndirim kuponunu kaçırmayın

Duyuru: Web sitemiz aktif edilmiştir

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!